Knyga "Ankstukas"

III skyrius. Naujagimio priežiūros ir gydymo dokumentavimas (51 psl.)

Naujagimio gydymas ir priežiūra yra griežtai ir tiksliai dokumentuojami ligos istorijoje. Kiekvieną dieną gydytojas užpildo specialų gydymo lapą ir nurodo planuojamus atlikti tyrimus, taip pat kokie ir kokiomis dozėmis bus skiriami vaistai, kaip naujagimis bus maitinamas ir pan. Ligos istorija pildoma kasdien: aprašoma naujagimio būklė, įrašomi tyrimų, specialistų apžiūrų rezultatai, pagrindžiama, kodėl nuspręsta keisti gydymą, ir kt.

Prižiūrinti naujagimį slaugytoja kruopščiai pildo jo slaugos lapą ir užrašo svarbiausius mažylio būklės vertinimo parametrus (pavyzdžiui, pulso, kraujospūdžio, kvėpavimo dažnio, kraujo įsotinimo deguonimi rodmenis), nurodo, kaip naujagimis pasisavino maistą, kaip šlapinosi, tuštinosi, kokios buvo atliktos procedūros ir pan.

Ramybės laikas

Dauguma neišnešiotų ir išnešiotų naujagimių skyrių turi ramybės laiką, skirtą kūdikiams ilsėtis. Įprastai prigesinamos šviesos, užtraukiamos užuolaidos, o triukšmas sumažinamas iki minimumo. Tėvai yra laukiami, tačiau kiti lankytojai neįleidžiami.

Perkėlimas į kitą ligoninės skyrių

Neišnešiotiems ar sergantiems kūdikiams reikia ypatingos priežiūros, todėl jie gali būti perkelti į kitą ligoninę, turinčią specializuotus neišnešiotų ar išnešiotų naujagimių skyrius. Kokia bus pasirinkta ligoninė, priklausys nuo kūdikio būklės ir reikalingo gydymo. Mažylį saugiai perveš modernūs reanimobiliai, kuriuose yra speciali įranga.