Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Ankstukų paroda “Auginu Lietuvą” – paramos projektas “Ankstukai”

2018m. Kovo 8d.

Pavasarį pradedame su unikaliu paramos projektu „Ankstukai“, kuris rūpinasi Lietuvos neišnešiotų naujagimių gerove ir pristatome ypatingą parodą „Auginu Lietuvą“, skirtą Lietuvos šimtmečiui!
Kviečiame VISUS į parodos “AUGINU LIETUVĄ” atidarymą!
Laikas: KOVO 8 D., 12:00
Vieta: MAXIMA (PC Ozas), Ozo g. 18, Vilnius
Tikslas: Paramos projekto “Ankstukai” pradžia
Organizatorius: Neišnešiotų naujagimių asociacija “Neišnešiotukas”
Partneriai: Johnsons Baby, MAXIMA, TV8
Ankstukų šeimas kviečiame atsinešti savo ankstuko pirmuosius rūbelius!

Moto
“Ateitis priklauso tiems, kurie tiki savo svajonių grožiu.“ Eleonora Ruzvelt

Idėja
Per anksti į pasaulį pasibeldusiam mažyliui – ankstukui – įprasti rūbeliai yra gerokai per dideli. Nuotraukos per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia jų mažumą ir trapumą, o tuo pačiu skatina suvokti, kaip svarbu suteikti kuo geresnę sveikatos priežiūrą ir šviesti visuomenę. Kiekvienas esame atsakingas, kad Lietuvos vaikai augtų sveiki, stiprūs ir būtų pilnavertiški piliečiai.
Paroda skiriama Lietuvos šimtmečiui!

Tikslas
Skatinti pilietišką atsakomybę nuo pačio mažiausio Lietuvos piliečio – ankstuko. Visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie neišnešiotus naujagimius; sutelkti gausią neišnešiotukus remiančią bendruomenę: šeimas, medikus, politikus, rėmėjus. Siekti iš esmės pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.
Dalyviai: Lietuvos ankstukai

Trumpai
Lietuvoje kasmet daugiau nei 1600 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė ir jos skaičius kasmet vis didėja.
Neišnešiotukams reikia: išmokti verkti, kvėpuoti, žysti, reguliuoti šilumą, kad galėtų regėti spalvotą pasaulį ir sveikai vystytis. Labai svarbi tinkama neišnešotuko raidos priežiūra iki mokyklinio amžiaus.
Neišnešiotukų tėvams reikia: tinkamai pasiruošti netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko.
Visuomenei reikia: daugiau sužinoti apie neišnešiotumo riziką ir pavojus, neišnešiotų naujagimių vystymąsi, adaptacijos bendruomenėje problemas, palaikyti tėvus ir medikus.