Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Aktualijos

Kūdikio simuliatorius Paulius pristatytas Vilniaus kolegijoje sveikatos pakraipą studijuojantiems studentams

2023 07 09

Neišnešioto kūdikio modelis-simuliatorius Paulius – medicinos inovacija, kuri į Lietuvą atvyko neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ iniciatyva ir JAV farmacijos preparatų platintojos „AmerisourceBergen“ parama. Balandžio mėnesį Paulius pristatytas Vilniaus kolegijoje studijuojantiems lopšelio-darželio ir kineziterapijos studentams, kurie turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Pauliaus funkcijas ir jo naudą.

Paulius imituoja labai mažą 27 savaičių naujagimį, kuris atitinka daugumą klinikos pacientų. Tokie neišnešioti kūdikiai gali turėti trumpalaikių ar ilgalaikių sveikatos problemų, todėl mokymasis, kaip juos prižiūrėti ir suteikti tinkamą medicininę pagalbą, yra labai svarbi medicinos studijų dalis.
Nors Paulius yra gana mažas, jo indėlis gerinant sveikatos priežiūrą ir gelbėjant neišnešiotų kūdikių gyvybes Lietuvoje yra nepaprastai reikšmingas.

Daugiau apie Paulių skaitykite:

https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1818380/santaros-klinikas-pasieke-unikalus-irenginys-neisnesioto-kudikio-modelis-simuliatorius-paulius