Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Ankstukai parodoje “Esu mama”

2017m. Rugsėjo 24d.

Ankstukai kviečia į parodą “Esu mama”

Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką”.
Pernelyg anksti gimę žmonės pasižymi originaliu požiūriu į supančią aplinką, geba matyti, jausti, suvokti kitu kampu. Tai žmonės, kuriuose reikia ieškoti ne ligų, o genialumo apraiškų. Tokią žinią skleidžia neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas”, sekmadienį parodoje „Esu mama“ pristatysianti išskirtinę fotografijų parodą „Gimę su genijaus žyme”.
Nuotraukose atgimsta anksčiau laiko gimusios istorinės asmenybės, kurių gyvenimai kaip tik ir įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos.
Fotografės Jūratės Karkauskienės fotografijose jau ūgtelėję ankstukai įkūnija tokias istorines asmenybes, kurie buvo ankstukai, kaip Vinstonas Čerčilis, Albertas Einšteinas, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Ana Pavlova, Pablo Pikaso, Markas Tvenas, Styvas Vonderis.
„Pastebima, jog anksčiau laiko gimę žmonės pasižymi ypatingu mąstymo mechanizmu, todėl tarp jų daug įžymių menininkų, politikų, filosofų. Neišnešiotukas laiką dažnai aplenkia ne tik gimdamas, bet ir mąstydamas, pastebėdamas tai, ko kiti nepastebi,“ – sako asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Radzevičienė.
Anksčiau gimusių kūdikių gyvenimas prasideda sunkiau nei daugelio vaikų. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog jie mažiau gabūs. Atvirkščiai, gyvenimo pradžioje patirti sunkumai užgrūdina, padeda suprasti, koks trapus jis yra, ir kiek pastangų reikia įdėti, jeigu nori jame kažko pasiekti.
Susipažinę su žinomiausių istorijoje ankstukų gyvenimais, žmonės geriau supras, kad bet kokie apribojimai egzistuoja tik mūsų galvose.
Neišnešiotumas – ne liga. Tačiau ankstukams reikia daug daugiau pastangų, kad jie užaugtų ir pasivytų bendraamžius. Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ inicijuotas paramos projektas „Ankstukai“ rūpinasi neišnešiotais naujagimiais didžiosiose Lietuvos ligoninėse.
Iki malonaus susitikimo!