Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Paroda “Gimę su genijaus žyme” Lietuvos Respublikos Seime

2018m. Lapkričio 15-29d.

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga kviečiame į neišnešiotų naujagimių parodą „GIMĘ SU GENIJAUS ŽYME“ 2018 11 14 – 2018 11 30, Lietuvos Respublikos Seime
Paroda atidaroma konferencijos „Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartų vizija. Ankstyvosios diagnostikos ir prevencinių priemonių pritaikymo šeimai galimybių plėtojimas“ metu.
Norinčius dalyvauti konferencijoje, kviečiame registruotis:
https://docs.google.com/…/1K52w4lXR3iATaT54Cxkz3uI…/edit
Renginio globėja Monika Navickienė
Paroda skirta Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai, lapkričio 17 d., minėti atkreipiant dėmesį į neišnešiotų ir sergančių naujagimių iššūkius ir pagalbos galimybes.
Moto
„Kiekvienas mūsų yra genijus, bet jeigu žuvį vertinsime pagal jos nesugebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą nugyvens manydama, jog yra kvaila“ – Albertas Enšteinas (ankstukas)
Idėja
Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką“. Pernelyg anksti gimę žmonės turi kitą požiūrį į supančią aplinką, kitu kampu geba matyti, jausti, suvokti. Tai žmonės, kuriuose reikia ieškoti ne ligų, o genialumo apraiškų. Neretai mes, būdami tėvais, nesugebame įvertinti ir pastebėti tam tikrų vaiko polinkių, gebėjimų, galų gale ignoruojame jautrias charakterio savybes, tam tikrus norus. Juk dažniausiai trokštama, kad mažylis būtų – „kaip visi“. Ankstukas toks nėra ir nebus. Jis – ypatingas vaikas.
Tikslas
Skatinti tėvus atrasti neišnešiotuose kūdikiuose daugiau negu ligas; tikėti ir pasitikėti savo vaiku, skatinti bei ugdyti jame užgimusį talentą, kelti dvasią; visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie
neišnešiotus naujagimius; sutelkti gausią neišnešiotukus remiančią bendruomenę: šeimas, medikus, politikus, rėmėjus. Siekti iš esmės pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.
Dalyviai
Anksčiau laiko gimę vaikai, įkūnijantys žymiausius pasaulio ankstukus: Vinstoną Čerčilį, Albertą Einšteiną, Isaoką Niutoną, Napaleoną Bonapartą, Aną Pavlovą, Pablo Pikaso, Marką Tveną, Styvą Vonderį ir kt.
Trumpai
Lietuvoje kasmet apie 1600 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė ir jos skaičius kasmet vis didėja.
Neišnešiotukams reikia: išmokti verkti, kvėpuoti, žysti, reguliuoti šilumą, kad galėtų regėti spalvotą pasaulį ir sveikai vystytis. Labai svarbi tinkama neišnešotuko raidos priežiūra iki mokyklinio amžiaus.
Neišnešiotukų tėvams reikia: suteikti tinkamą pagalbą visai šeimai esant netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko.
Visuomenei reikia: daugiau sužinoti apie priešlaikinio gimdymo riziką ir pavojus, neišnešiotų naujagimių vystymąsi, adaptacijos bendruomenėje problemas, palaikyti tėvus ir medikus.
Organizatorius: Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“