Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Parodos “Gimę su genijaus žyme” atidarymas Anykščiuose

2017m. Balandžio 20d.-Gegužės 3d.

Balandžio 20 d., 17:30 val. Anykščių menų inkubatoriuje iškilmingai atidaroma neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ keliaujanti nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“.
Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose ankstukai įkūnija žymias, anksčiau laiko gimusias istorines asmenybes, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos.
„Gimę su genijaus žyme“ parodoje jau ūgtelėję ankstukai įkūnija tokias istorines asmenybes, žymiuosius pasaulio „ankstukus“, kaip Vinstonas Čerčilis, Albertas Einšteinas, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Ana Pavlova, Pablo Pikaso, Markas Tvenas, Styvas Vonderis, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos. Jie netik kovoja už savo gyvybę, bet ir kuria nuostabias, gyvenimą keičiančias istorijas, teorijas, laimi pasaulio istorijos žemėlapius pakeitusias kovas.
„Pastebima, jog gerokai anksčiau laiko gimę žmonės pasižymi ypatingu mąstymo mechanizmu, todėl tarp jų daug įžymių menininkų, politikų, filosofų. Neišnešiotukas laiką dažnai aplenkia ne tik gimdamas, bet ir mąstydamas, pastebėdamas tai, ko kiti nepastebi,“ – sako asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Radzevičienė.
Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką“. Pernelyg anksti gimę žmonės pasižymi originaliu požiūriu į supančią aplinką, geba matyti, jausti, suvokti kitu kampu. Tai žmonės, kuriuose reikia ieškoti ne ligų, o genialumo apraiškų. Tokią žinią skleidžia neišnešiotų kūdikių asociacija „Neišnešiotukas“, pristatysianti šią parodą.
Paroda „Gimę su genijaus žyme“ Anykščiuose vyks iki gegužės 3 dienos, kur toliau keliaus i Panevėžį, Šiaulius, Klaipėdą, Palangą, Kauną ir Marijampolę, o lapkričio 17 d. sugrįš į Vilniaus rotušę, kur projektą vainikuos iškilmingas labdaros renginys, skirtas paremti anksčiau laiko gimusius vaikus ir jų šeimas.
Norintys Lietuvos ankstukams padėti užaugti, kviečiami prisidėti prie neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai“, kurį inicijuoja neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojas „Johnson‘s Baby“, perkant specialiu „Ankstukų” akcijos ženklu pažymėtas prekes „Maxima“ prekybos centruose.