Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Parodos “Gimę su genijaus žyme” atidarymas Kaune

2017m. Spalio 10d.

Ypatinga paroda Kaune atskleis neišnešiotų kūdikių genialumą!
Antradienį, spalio 10 dieną, 18:00 val. Vytauto didžiojo Universitete bus atidaroma neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“.
Renginys nemokamas!
Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose 12 ankstukų įkūnijo 12 žymių, anksčiau laiko gimusių istorinių asmenybių, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos.
Parodą Kaune atidarys Ankstukų himnas (kūryba ankstukų senelio Virgio Stakėno), atliekamas Kauno m. A. Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo skyriaus kolektyvo “Linksmasis Do”, vadovaujamo Jūratės Miliauskaitės
Parodos atidarymo šventėje grakšti ir subtili Karina Krysko atliks kelias dainas anstukams ir iniciatyvos palaikytojams
„Pati esu mama ir puikiai pažįstu tą vaiko atsiradimo stebuklo džiaugsmą, esu patyrusi visas laimės akimirkas bei sunkumus. Žinau, kad per anksti gimusiems vaikams reikia ypatingos priežiūros. Tačiau jos dėka jie gali pasivyti savo bendraamžius. Žinoma, palaikymo reikia ir ankstukų tėvams. Aš galiu tik įsivaizduoti, kaip emociškai ir psichologiškai sunku išgyventi tas pačias neramiausias akimirkas“, – teigia Karina.
Renginio vedėja – ankstukų ambasadorė Daiva Tamošiūnaitė
Kauno ankstukų ambasadorius – Rojukas (5 metai), gimęs 490 gramų svorio ir jo mamytė Lina Volungevičienė
Fotografijose atgimsta anksčiau laiko gimusios istorinės asmenybės, kurių gyvenimai kaip tik ir įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos.
Kaune iki spalio 30 dienos veiksiančioje parodoje jau ūgtelėję ankstukai įkūnija tokias istorines asmenybes kaip Vinstonas Čerčilis, Albertas Einšteinas, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Ana Pavlova, Pablo Pikaso, Markas Tvenas, Styvas Vonderis.
„Pastebima, jog anksčiau laiko gimę žmonės pasižymi ypatingu mąstymo mechanizmu, todėl tarp jų daug įžymių menininkų, politikų, filosofų. Neišnešiotukas laiką dažnai aplenkia ne tik gimdamas, bet ir mąstydamas, pastebėdamas tai, ko kiti nepastebi,“ – sako asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Radzevičienė.
Neišnešiotumas – ne liga. Tačiau ankstukams reikia daug daugiau pastangų, kad jie užaugtų ir pasivytų bendraamžius. Asociacijos inicijuotas paramos projektas „Ankstukai“ geradarių dėka rūpinasi mažiausiais kovotojais Lietuvos ligoninėse. Didžiausia ir skaudžiausia problema yra šių vaikučių tolimesnis sekimas jiems grįžus namo.
Paroda „Gimę su genijaus žyme“ skirta visuomenės švietimui. Paroda jau aplankė Vilnių, Klaipėdą, Palangą, Ukmergę, Anykščius, Panevėžį, Šiaulius ir Marijampolę.
Parodos organizatorius: Asociacija “Neišnešiotukas”
Parodos rėmėjai: AbbVie, Johnson’s Baby