Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

2021m. Lapkričio 17d.

Lapkričio 17 dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena!

Neišnešiotų naujagimių pasaulyje kasmet gimsta vis daugiau. Neišnešiotukams labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia. Akivaizdu, jog pirmąkart išvydus per anksti gimusį savo vaikelį, kaipmat apima baimė, nežinomybė, bejėgiškumas…
Pastarieji metai buvo didžiausias iššūkis tėveliams būti atskirtiems nuo savo mažylių, negalėti matyti, negalėti paliesti, būti atskirtiems nuo šeimos.

Lapkričio 17 dieną visas pasaulis mini Neišnešiotų naujagimių dieną – taip garsiai ir drąsiai kalbant apie šių naujagimių problemas ir jų sprendimo būdus. Žymūs pasaulio pastatai įžiebiami purpurine spalva.
Asociacija “Neišnešiotukas” inicijuoja pačią didžiausią PURPURINĘ BANGĄ visoje Lietuvoje įžiebdamas žymiausius pastatus taip atkreipdamas dėmesį į neišnešiotus naujagimius.

Kviečiame dalintis savo ankstukų istorijomis, savo miesto purpurinio pastato nuotraukomis, palaikyti paramos projekto #Ankstukai iniciatyvą teikti ligoninėse šeimoms butinosios pagalbos ankstuko kraitelius, palaikyti Ankstukų pagalbo liniją, organizuoti psichologinę pagalbą, mokymus tėveliams, sveikatos specialistams, rūpintis sveikatos priemonėmis ankstukams.