Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Istorijos

DŽIUGAS 25 savaitės 840 g

Vilties spindulėlis

Išvysti pasaulį, grožėtis žydinčiomis gėlėmis, stebėti skraidančius paukščius, šokinėti per jūros bangas, Džiugas labai skubėjo. Būti šiltose mamos įsčiose jam jau buvo pabodę. Buvo dar tik besibaigianti 25 – oji nėštumo savaitė. Nusprendė savo skubėjimu pradžiuginti mamą ir 2001 – ųjų metų rugpjūčio 24 dieną, per šv. Baltramiejų, pasisveikino labai silpnu balseliu. Šį balselį tebegirdžiu ir dabar. Nepriglaudžiau sūnaus prie savo krūtinės, nes gimė labai mažas ir silpnas. Gydytojai tuoj pat kūdikėlį nusinešė į man nesuvokiamą nežinią. Po kiek laiko suvokiau, kad mane veža koridoriumi ir atsidūriau lyg požemių karalystėje. Visa savo esybe drebėjau, jaučiau besirūpinančių gydytojų nerimą. Atėjus gydytojui manęs paklausti kaip jaučiuos, klausdavau vienintelio klausimo:

-Gydytojau, kaip mano vaikelis?

Niekas nieko nežadėjo, tik ramino. Buvo sunku, labai sunku …

Aplankiau savo Džiugą tik antrą jo gyvenimo dieną. Gulėjo inkubatoriuje mažas žmogeliukas, apraizgytas laideliais, ant galvytės uždėta mažytė mažytė kepurytė. Verkė vienas gulėdamas, balselis silpnas, bet tuo balseliu buvo viskas pasakyta – noriu greičiau būti kartu. Pravėrusi inkubatoriaus langelį, norėjau paglostyti mažytę rankytę, o jis čiupo už mano piršto ir nepaleido. Ilgai stovėjau ir verkiau. Ant inkubatoriaus šono kabėjo mažas užrašas – Tamašauskas, 2001m. rugpjūčio 24 diena, vyriška lytis, svoris 840 gramų, ūgis 34 сentimetrai.

Lankiau sūnų kas valandą. Kai ateidavau, jis pakreipdavo savo galvytę, šypsodavosi ir žiūrėdavome vienas į kitą.

Po savaitės iš Vilniaus gimdymo namų, mus perkėlė į Santariškių neišnešiotų naujagimių reanimacijos skyrių. Visur tyla, tik pypsi įjungti gyvybę palaikantys prietaisai. Kai Džiugui iš galvytės paėmė kraują, į skyrių leido įeiti ir man. Mano kūdikis gulėjo vėl pajungtas įvairiais laideliais ir ramiai miegojo. Priėjusi gydytoja Sungailienė ramiai pasakė, kad klausčiau viską kas mane neramina. Į visus man nerimą keliančius klausimus, atsakydavo kiekvienas tądieną budėjęs gydytojas ir visas medicinos personalas. Praėjo savaitė, po to antra. Skyriaus vedėjas A.Liubšys, visada linksmai nusiteikęs, pasakė, kad jau galėsime keliauti į Neišnešiotų naujagimių skyrių. Kažin kodėl man pasidarė labai baisu. Vedėjo paprašiau, kad leistų mums čia dar pagyventi. Ir leido. Lankydavau sūnų kas dvi valandas, vėliau ir kas valandą. Eidama tamsiais ligoninės koridoriais melsdavau Dievą, kad tik viskas Džiugui būtų gerai. Atėjusi, ištisas valandas, mintimis ir balsu kalbinau Džiugą laikydama sau ant krūtinės. Gyvenome šiame skyriuje visą mėnesį. Tai ką darė čia dirbantys gydytojai, nepamiršiu niekada. Rašau ir rieda ašaros. Lenkiu galvą ir tariu pačius nuoširdžiausius padėkos žodžius šiame skyriuje dirbančiam personalui.

Kai pradėjome kitą savo kelionės atkarpą, mus taip pat supo jautrios ir nuoširdžios Neišnešiotų naujagimių skyriaus gydytojos ir seselės. Pasitiko mus rami ir nuoširdi skyriaus vedėja A.Našlėnienė. Čia Džiugas pradėjo po lašelį pats gerti mano pieną. Reanimacijos skyriuje, buvo maitinamas per zondą. Čia jam buvo daromi masažai, pirmą kartą maudėsi vonelėje, pirmą kartą į lauką išėjome be jokių pajungtų laidelių.

Štai tokia mano Džiugo buvo pradžių pradžia. Dabar jam trylika metų. Sūnus domisi gamtos mokslais, stebi paukščius, parašė knygą. Džiugas – didysis kelionių mėgėjas. Džiaugiuosi jo kiekvienu pasiektu rezultatu.

PAPILDYTA

Džiugas Tamašauskas gimė 2001 m. rugpjūčio 24 d. neišnešiotas, 25-26-ą nėštumo savaitę ir svėrė 840 gramus, ūgis – 32 centimetrai. Tuo metu prognozės buvo nieko gera nežadančios. O dabar…

2015 m. rugpjūčio 24 dieną, Džiugas jau šventė savo 14 – ąjį gimtadienį. Lankydamas priešmokyklinę klasę, pradėjo lankyti Širvintų Meno mokyklos dailės klasę. Džiugas nuoširdžiai domisi gamtos mokslais. Trečioje klasėje pradėjo lankyti fizikos būrelį.

Berniukui patinka kurti ir aprašyti įvairius nuotykius, kurie siejasi su gamta. Lankydamas antrą klasę, parašė knygą ir pavadino „Sėkmės ratas“. Jo sukurta pasaka „Kaip atsirado Lietuvos vardas“, patalpinta knygoje „Lietuvos vaikų pasakos“. Už pasaką „Viskas per Musę“, Džiugas buvo apdovanotas Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo Ministro Dainiaus Pavalkio ir Lietuvos Kultūros Ministerijos padėka. Ši pasaka įdėta į 6 –ąją „Lietuvos vaikai kuria pasakas“ knygą. 2012 metais Pūko radijas išrinko Džiugą įdomiausių rašinių autoriumi ir pakvietė į tiesioginę transliaciją. Pradėjęs lankyti Širvintų „Atžalyno“ progimnaziją, kiekvienais metais, baigiantis mokslo metams, Džiugas apdovanojamas šiomis nominacijomis: 2013 m. – Metų debiutas, 2014 m. – Metų gamtininkas, 2015 m. – Metų gamtininkas.

Širvintų rajono mokinių kūrybinių darbų konkurse „Aš Lietuvoj, Lietuva many“, užėmė 1 – ąją vietą. Širvintų rajono kūrybinių darbų konkursuose „Mūsų sielos kaip drugeliai – laisvi ir margi“, užima 1 – ąsias vietas (nuo pradinės mokyklos iki dabar).

Kauno Tautinės Kultūros centras (2011 m.) apdovanojo Padėka ir prizu už dalyvavimą konkurse „Jei prakalbėtų ,daug pasakytų…“. Trečioje klasėje buvo klasės vadovas, dalyvaujant „National Geographic Kids“ organizuotame konkurse „Geriausia 2011 metų geografų klasė“. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre organizuojamuose respublikiniuose konkursuose „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, pastovus Laureatas. Šiame konkurse dalyvauja nuo 2 – os klasės iki dabar.

Pradinėse klasėse lankė Vaikų universitetą, kurį organizuoja VVU. Nuo trečios klasės dalyvauja Tarptautiniuose projektuose „Paukščių palydos“ ir ornitologų mokslinėse konferencijose skaito pranešimus. 2013 m. buvo pakviestas dalyvauti Vokietijoje organizuotame konferencijos 4 – ame etape. Pastoviai bendrauja su prof. P.Kurlavičiumi, mokslų daktaru V.Stanevičiumi, ornitologais J.Miškiniu ir G.Petkumi.

Nuo 5 – os klasės dalyvauja Lietuvos mokinių meninio skaitymo rajoniniuose meninio skaitymo konkursuose . Užėmęs 3 –ąją ir 2 – ąją vietas. Gamtos Kengūros Auksinės Kengūros Diplomo nugalėtojas. Pastovus Lietuvos Neries regioninio parko žygių dalyvis. 2014 m. apdovanotas „Naisių vasaros“ projektų mecenato R.Karbauskio Padėka ir knyga, laimėjus vaikų fotografijų konkurse „Gyvoji gamta 2014“.

Namuose augina du vėžliukus Šogeten ir Marmaledą.

25 nėštumo savaitę gimęs Džiugas šiandien džiugina savo pasiekimais

Per anksti į pasaulį skubančio vaikelio gimimas šeimai atneša daug išgyvenimų. Laikui bėgant šie prisiminimai priblėsta, bet niekada neužsimiršta. Jūsų dėmesiui – gimdymo istorija, kurios pagrindiniam herojui šiandien jau 14 metų.

Visą straipsnį skaitykite čia.