Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Istorijos

SOFIJA 33 savaitės 1610 g

Sveiki visi,

Rašau šį laišką Jums, nes noriu labai palaikyti visas šeimas, susilaukusias neišnešiotukų!

Puikiausiai pažįstu tą nelemtą baimės jausmą, kai pasaulį išvysta tavo vaikelis – ankstukas…

Mūsų šeimoje Sofija yra pirmas ir labai lauktas vaikas, gal dėlto, kad visi aplinkui jos taip laukė, ji ir atėjo per anksti…. Nėštumas buvo iš sunkesnių, tačiau vis vien buvo smagu lauktis mažylės.

Gruodžio 4 dieną, 2013 metais prasidėjo priešlaikinis gimdymas. Tada nėštumas buvo tik 33 savaičių.

Naktį, nubėgus vandenims, kreipiausi į ligoninę ir viskas baigėsi 7.35 val. Cezario operacija. Gimė Sofija 35 cm ir 1610 gr – svoris ir ūgis atitiko vos 28 savaitės vaikutį.

Patirtas košmaras neprilygs niekam ir niekada… Buvo taip baisu, kad net dabar, rašant šį laišką akys srūva ašaromis. Abu su vyru jautėmės tokie bejėgiai ir niekuo negalintys padėti savo mažylei… Sunkiausia, kad negali jos paimti ant rankų, apkabinti, pabučiuoti ir pasakyti, kad mažyle, viskas bus gerai, mes tave labai mylime…

Pirma savaitė praleista intensyviosios terapijos skyriuje, dvi savaitės neišnešiotų naujagimių skyriuje, taip pat inkubatoriuje.

Gruodžio 24, nuostabų Kūčių vakarą, mes sutikome namuose. Tuomet mergytė svėrė – 1850 gramus, buvo 41 cm ūgio. Namuose pradėjo dar sparčiau augti.

Šiandien norėčiau pasidžiaugti savo mažyle, kuri yra jau didelė mergaitė – 4 mėnesiai, 60 cm ir 5 kg.

Labai norėčiau apkabinti visus neišnešiotukų tėvelius, kurie šiuo metu susiduria su šia problema ir pakuždėti į ausį, kad viskas bus gerai! Svarbiausia, laikykitės patys ir neprileiskite net minties, kad kažkas galėtų būti negerai Jūsų vaikučiui. Užaugs!

Ankstukės Sofijos stebuklas

Per anksti gimusios Sofijos mamos laiškas apie netikėtai prasidėjusį gimdymą ir pirmąjį praleistą mėnesį ligoninėje.

Visą straipsnį skaitykite čia.