Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Istorijos

URTĖ 31 savaitė 1130 g

Mažoji Urtytė pasaulį išvydo 2011 03 01, gimė 31 nėštumo savaitę, ūgis 36 cm, o svoris 1130 gr. Įgimta hipotrofija.

Urtytei sekasi vis geriau ir geriau.

Gimė ankščiau kadangi mamai prasidėjo preklamsija, gydytojai darė viską, kad tik netektų man ankščiau laiko pagimdyti… bet, deja, preklamsija padarė savo – mane išvežė į operacinę ir atliko cezario pjūvį. Iš tiesų iš karto net nesuvokiau, kokia yra sudėtinga situacija, man atrodė, kad viskas gerai, nes kai parodė iš karto dukrytę ir ji atrodė tokia didelė ir tokia balsinga 🙂 Bet grįžusi iš reanimacijos ir nuėjus aplankyti mažosios, pamačiau ją gulinčią inkubatoriuje – tokia mažutė, liesute dukrytė, tik tada pradėjau suvokti, kokia iš tiesų yra situacija. Dvi savaites gulėjome Antakalnyje, niekaip negalėjo išmokti pati kvėpuoti, maistelio nepriimdavo, viską atpildavo tulžimi, gydytoja nieko gero nežadėjo.

Bet atėjo ta dienelė, kai išmoko kvėpuoti ir tada perkėlė mus į Santariškes, o ten jau praleidome 2 mėnesius. Inkubatoriuje gulėjo apie du mėnesius, sunkiai priauginėjo svorį, sunkiai pradėjo valgyti pati, bet po truputį, po truputį tas tamsusis tunelio galas vis šviesėjo ir šviesėjo.

Aišku, didelė baimė buvo dėl akyčių, kad vaikas nematys, bet čia dievulis išgirdo mūsų maldas ir su akytėmis buvo viskas gerai. Atėjo laikas ruoštis namučio, patikrino ausytes. Deja, klausos testo nepraėjo ir vėl girdime iš gydytojų, kad neišnesiotukams taip būna… Nusiuntė tada mus pas specialistus. Ten nieko nepasakė, kadangi vaikas per mažas, liepė pasirodyti po trijų mėnesių. Trys mėnesiai buvo neramūs, manėme, kad vaikas bus kurčias, apsilankėm po trijų mėnesių ir viskas gerai.

Urtė jau greitai švęs savo pirmąjį gimtadieni, net nesitiki. Tik svorio priaugti sunkiai sekasi, bet po truputį judam pirmyn. Sveria Urtė dar tik 7500 g, ūgis 73 cm, jau turi du dantukus ir auga dar du nauji, ropoja ir bando jau stotis.

Urtės mama Auksė Zavackienė