Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Aktualijos

Kuriama pirmoji Lietuvoje nuotolinė edukacinė platforma tėvams

2020 06 08

Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ drauge su medicinos ir sveikatos specialistais, asociacijomis, šalies medicinos įstaigomis ir kitais partneriais įkūrė 2020 m. pirmąją Lietuvoje vieningą edukacinę platformą „Auginu Lietuvą“. Tai laisvai prieinama mokymosi ir mokymo priemonė, kuri padės stiprinti tėvystės įgūdžius, tinkamai rūpintis visos šeimos emocine gerove ir psichine sveikata.

„Ši priemonė – puiki pagalba nėščiosioms bei visoms naujagimių susilaukusioms ar jų netektį patyrusioms šeimoms. Tokia platforma be galo reikalinga ir pasaulinės pandemijos metu, mat šeimos dėl galiojančių apribojimų susiduria su naujais sunkumais“, – pasakoja neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Planuojama, jog edukacinės platformos demonstracinė versija pradės veikti ir plačiajai visuomenei bus pristatyta jau šių metų rugsėjį, o šiuo metu ieškoma lėšų tolesniems platformos įgyvendinimo darbams.

„Karantino laikotarpiu būsimoms mamoms didžiulį nerimą kėlė negalimas tiesioginis vaisiaus ir jau gimusio naujagimio stebėjimas pas gydytojus. Gimdyvės dėl gimdymo be partnerio susidūrė su nauja nežinia ir baime – kaip susitvarkyti vienai, kai šalia nėra emocinio palaikymo. Taip pat buvo daug nežinios ir baimių dėl COVID-19 infekcijos“, – tikina Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. dr. Rūta Nadišauskienė.

Todėl atsižvelgiant į šią patirtį pirmiausia platformoje drauge su medicinos profesionalais kuriamos skiltys, kuriose pateikiamos gydytojų, psichologų ir kitų sveikatos specialistų rekomendacijos, atsakoma į dažniausiai gimdyves neraminančius klausimus. Pavyzdžiui, kaip elgtis grįžus namo su kūdikiu – kokios dažniausios ligos, jų požymiai, nurodomos rekomendacijos dėl veiksmų nelaimės atveju. Galiausiai pateikiamos išsamios nuorodos, kaip atvykti iki pasirinktos ligoninės, kur parkuoti automobilį bei kokius dokumentus turėti su savimi.

Pasak neišnešiotų naujagimių asociacijos vadovės, nuotolinėje edukacinėje platformoje „Auginu Lietuvą“ bus teikiama išsami ir kvalifikuota informacija apie lytinį švietimą, nėštumą, gimdymą, neišnešiotų bei sergančių naujagimių priežiūrą, gydymą, reabilitaciją. Taip pat platformoje bus galima rasti aktualius mokslinius straipsnius, specialistų rekomendacijas, kontaktinę informaciją bei dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus.

Skaitykite daugiau čia.