Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Aktualijos

Santaros klinikose – pasaulinio lygio inovacija: padės išgelbėti tūkstančius neišnešiotų naujagimių 

2022 11 10

Santaros klinikose – pasaulinio lygio inovacija: padės išgelbėti tūkstančius neišnešiotų naujagimių

2022 m. lapkričio 10 d. Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pirmą kartą Lietuvoje pristatyta pasaulinė inovacija, skirta gerinti neišnešiotų naujagimių sveikatos priežiūrą – simuliatorius Paulius. Paulius tiksliai atkuria 27-ąją nėštumo savaitę gimusį neišnešiotą kūdikį, rašoma Santaros klinikų pranešime žiniasklaidai.

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 1 300 neišnešiotų naujagimių, o iš jų jokių sveikatos problemų neturi vos 1 iš 100, rodo Higienos instituto duomenys. Per anksti gimusių kūdikių mirtingumas žymiai didesnis, nei išnešiotų. Reikia visapusiškų tiek medikų, tiek ir visuomenės pastangų, kad ankstukų mirtingumas nuolat mažėtų. Pauliaus atvykimas į Lietuvą yra svarbus ir gražus visuomenės bei medikų bendradarbiavimo, abipusės pagalbos rezultatas.

Ekspertai vieningai tvirtina, jog tokia pasaulinio lygio inovacija leis Lietuvos medicinos profesionalams geriau pažinti neišnešiotą naujagimį, jo anatomiją, dažniausias sveikatos problemas ir taip iš esmės pagerinti anksčiau laiko gimusių vaikų sveikatos priežiūrą.

„Tikiu, jog mažytis vos 35 cm ūgio ir mažiau nei 1000 g sveriantis Paulius bus didelis žingsnis į priekį, siekiant dar labiau pagerinti neišnešiotų naujagimių sveikatos priežiūrą mūsų šalyje ir išgelbėti daugiau neišnešiotukų gyvybių,“ – teigia Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“, inicijavusios šio simuliatoriaus atsiradimą Lietuvoje, vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Visą straipsnį galite perskaityti čia.

Transliaciją žiūrėkite čia.