Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Kam aukoti?

Pasaulyje kasmet gimsta apie 15 mln. neišnešiotų kūdikių. Mūsų šalyje šis skaičius siekia apie 5,5 proc. naujagimių. Tai didžiausia ir viena jautriausių pacientų grupių pasaulyje.

Lietuvoje gimstamumas drastiškai mažėja. Prieš 30 metų Lietuvoje gimė apie 60 tūkst. naujagimių, o 2022 metais – mažiau nei 22 tūkst. Iš jų apie 1 200 yra neišnešioti kūdikiai. Šie maži, pažeidžiami gyvybės pradžios stebuklai reikalauja ypatingos priežiūros ir dėmesio. Kiekvieno neišnešioto kūdikio išsaugojimas yra nuožmi kova už gyvybę, kupina emocijų ir pasiaukojimo. Didžioji dalis šių jautrių mažųjų išgyvena ir sėkmingai auga, tapdami gyvybingais ir stipriais mūsų visuomenės nariais.

Šiuo metu jūsų parama yra ypač reikalinga šiems projektams

Ultragarso sistema skirta neišnešiotukų ištyrimui (reikalinga suma 85 000 eur)

Kasmet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose gydoma apie 500 neišnešiotų naujagimių, iš kurių apie 400 reikalauja priežiūros naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Didėjant neišnešiotų naujagimių, kuriems reikia ypatingo gydymo, skaičiui, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su Kauno klinikų Neonatologijos klinika inicijuoja paramos akciją, skirtą surinkti lėšų, kurios būtų panaudojamos mažiausiųjų pacientų sveikatos gerinimo būtinai įrangai įsigyti.

Didėjant neišnešiotų naujagimių, kuriems reikia ypatingo gydymo, skaičiui, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su asociacijos ambasadore, neišnešiotukų dvynukų mama, irkluotoja, daugkartine Lietuvos čempione, olimpiete Donata Karaliene bei su Kauno klinikų Neonatologijos klinika inicijuoja paramos akciją, skirtą surinkti lėšų Ultragarso aparatui, kuris gali nustatyti neišnešiotų naujagimių smegenų vystymosi sutrikimus.

Neišnešiotas naujagimis – anksčiau laiko gimęs mažylis, labai trapi ir maža būtybė, kurio būklė po gimimo dažnai būna labai sunki ir greitai kintanti. Dėl to jiems reikalinga daugybė tyrimų, dažnai invazyvių, trukdančių jų poilsį, sukeliančių nemalonius pojūčius, skausmą, tačiau jie yra būtini neišnešioto naujagimio būklei tirti bei sklandžiam vystymuisi užtikrinti.

Siekiant laiku diagnozuoti ir stebėti galimus neišnešiotuko smegenų vystymosi sutrikimus, yra taikomas galvos smegenų ultragarsinis tyrimas, kuris yra neinvazyvus, neskausmingas, nekenksmingas bei atliekamas mažajam pacientui gulint inkubatoriuje. Jo metu ultragarsinis daviklis pridedamas prie galvytės didžiojo momenėlio ir aparato ekrane matomos galvos smegenys. Ultragarsiniu tyrimu taip pat galima įvertinti naujagimio širdį, plaučius, pilvo organus bei kitas organų sistemas, laiku pastebėjus sutrikimus, skirti tinkamą gydymą.
Siekiant ištirti smulkutį naujagimį ir išgauti gerą tyrimo kokybę yra reikalingas aukšto dažnio diapazonas. Tuo tarpu suaugusiems naudojami davikliai dažniausiai yra žemo dažnio ir netinkami naujagimiui. Kauno klinikose naudojami aparatai yra gauti prieš 10 metų iš Šveicarijos – Lietuvos projekto, todėl būtinas šios įrangos atnaujinimas, mat atliekamų tyrimų kokybė ne visada atitinka šiuolaikinius pasaulinius standartus.

Kauno klinikų mažiausiems pacientams labai reikalingas naujas ultragarso aparatas, kuris būtų aukštos kokybės, su keliais skirtingais naujagimių dydžiui bei įvairioms organų sistemoms pritaikytais davikliais ir neišnešiotukų audiniams skirtomis techninėmis galimybėmis.

Šia kampanija siekiama surinkti lėšas naujam ultragarso aparatui. Dėl pažangių jo technologijų Neonatologijos klinikai tai būtų puiki priemonė užtikrinti šiuolaikišką  kokybišką neišnešioto naujagimio ištyrimą ir savalaikį paciento būklės gerinimą.

AČIŪ, kad jungiatės prie kilnių darbų padėdami patiems mažiausiems užtikrinti kuo stipresnę bei sveikesnę gyvenimo pradžią.

Nuotraukoje žemiau pamatysite, kaip skiriasi daviklis vaikams ir suaugusiems.

​​

Gydytojų širdies ir plaučių ultragarso tyrimų tobulinimosi mokymai (reikalinga suma 15 000 eur)

Europos intensyvios terapijos pediatrų ir neonatologų asociacija (ESPNIC) rekomenduoja kasdienėje naujagimių kritinių būklių diagnostikoje ir gydyme vadovautis POCUS (angl. point of care ultrasound) gairėmis. Šiuo metu Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Naujagimių skyriuje pagrindiniu instrumentinio ištyrimo įrankiu tampa ultragarsiniai plaučių, širdies, galvos smegenų, inkstų tyrimai naujagimiams. Skyriuje siekiame, kad visi gydytojai neonatologai, gydantys giliai neišnešiotus ir išnešiotus kritinių būklių naujagimius, mokėtų ir atliktų ultragarsinį naujagimio plaučių būklės vertinimą, kas žymiai sumažina rentgenologinių tyrimų dažnį ir spinduliuotės žalą besivystančiam vaikui. Šių tyrimų deka nuo 2022 m. labai nebrandžių naujagimių žalingą jonizuojančios spinduliuotės poveikį atliekant rentgenologinius tyrimus pavyko sumažinti 50%.  Siekiant geresnių diagnostikos ir gydymo rezultatų, neonatologinių baigčių kokybės gerinimui siekiame gilinti savo žinias atliekant ir naujagimio kraujotakos vertinimą ultragarso pagalba. Vadovaujantis POCUS gairėmis ultragarsinės diagnostikos dėka galėtume kiekvienam kritinės ar nestabilios būklės naujagimiui taikyti individualizuotą ir daug pilnesnį jo būklės vertinimą ir todėl parinkti būtent tam naujagimiui individualizuotą ir efektyvų gydymą, kartais net išgelbėjant jam gyvybę. Tam labai svarbus ne tik mūsų skyriaus, bet ir visų šalies specialistų, kurie dirba intensyvios terapijos naujagimių padaliniuose, ultragarsinių naujagimio būklės vertinimo metodologijos mokymas ir turimų žinių ir gebėjimų tobulinimas tam kad tai būtų taikoma kasdienėje praktikoje.

Tai būtų 2 dienų mokymai, kurie vyktų lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje Santaros klinikose, Vilniuje. Norime pasikviesti 2 lektorius, kurie yra tokių mokymų ekspertai iš Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos valstijų. Mokymų vieną iš dalių vestų 2 Santaros klinikų vaikų kardiologai.

 

Masimo Root platforma + Radical 7 pulsoksimetras ir 03 regioninės oksimetrijos modulis (reikalinga suma 17 806 eur)

MASIMO ROOT platforma: Radical 7 pulsoksimetras ir 03 regioninės oksimetrijos modulis.

Reikalingi 2 vnt., kaina – 8 543eur.

  • Masimo Root Platforma:
    Lengvai suprantamas, vizualiai patogus monitorius;
    Platus jutiklinis ekranas;
    Gali būti naudojamas kaip platforma trečiųjų šalių prietaisų matavimams surinkti.
  • Radical-7 pulsoksimetras:
    Matuoja SpO2, PR, Pi;
    Su galimybe papildomai įdiegti SpHb, SpMet, SpOC, ORi, PVi, RRa, RRp, SpCO parametrus.
  • O3 regioninės oksimetrijos modulis:
    Matuoja regioninę (tame tarpe galvos smegenų) deguonies saturaciją (rSO2).

Enterinio maitinimo įrenginiai sergantiems naujagimiams (reikalinga suma 11 000 eur)

Sergančio naujagimio maitinimas yra vienas iš svarbiausių gydymo grandžių. Teisingas maitinimas padeda sustabdyti ligą, gaunami geresni gydymo rezultatai.

Dažniausiai neišnešiotiems naujagimiams yra sutrikęs virškinimas ir yra reikalingas ne įprastinis maitinimas iš krūties ar buteliuko, bet reikalingas enterinis maitinimas, t.y. per virškinamąjį traktą, kuris gali būti atliekamas tik švirkštinės pompos, maitinimo zondų ir papildomų priemonių pagalba.

Dėl mažo naujagimio paciento dydžio (svorio) jiems reikia ypatingos priežiūros, naudojant specialius medicinos prietaisus ir priemones, todėl geradarių dėka bus įsigytos specialiai tam skirtos maitinimo švirkštinės pompos bei joms skirti priedai.

Nutrisafe2 – tai ypatingai saugi sistema, kuri turi specialią saugos jungtį, kad būtų išvengta negalimo sujungimo su kitomis jungtimis, kaip pavyzdžiui, kvėpavimo sistemomis, intraveniniais kateteriais, per kuriuos lašinami tirpalai ir vaistai į veną. Dėl Nutrisafe2 specialios jungties yra užtikrinamas pieno ir vaistų tikslumas bei sumažinama perdozavimo rizika, jei reikalingi ypač maži kiekiai pieno ar vaistų dozės, kas labai svarbu gydant neišnešiotą naujagimį, o su yprastinėmis maitinimo priemonėmis to padaryti negalima.

Jūsų dėka šiais medicininiais įrenginiais aprūpinsime didžiųjų Lietuvos miestų ligonines, kur slaugomi neišnešioti ir sergantys naujagimiai.

 

Plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“ (reikalinga suma 61 000 eur)

VUL SANTAROS KLINIKŲ AKUŠERIJOS IR GINEKOLOGIJOS CENTRO NAUJAGIMIŲ SKYRIUI reikalingas didelio dažnio dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“ ir drėkintuvas Aircon.

Pagrindinės funkcijos:
– Didelio dažnio osciliacinės ventiliacijos modulis
– OxyGene (Auto O2) modulis su Masimo SpO2 matavimo rinkiniu
– EtCO2 microstream modulis
– Didelės tėkmės kvėpavimo terapijos modulis
– Kvėpavimo tūrį (VTV) užtikrinanti ventiliacija
– Vienos kvėpavimo kontūro šakos neinvazinės ventiliacijos modulis
– Dviejų kvėpavimo kontūro šakų su slėgio trigeriu neinvazinės ventiliacijos modulis
– Mobilus stovas

Priemonės muzikos terapijai ligoninėse (reikalinga suma 2 500 eur)

Neišnešiotiems naujagimiams kasdien atliekama daugybė medicininių procedūrų – nuo kraujo paėmimo iš kulniuko, kateterių įvedimas į rankytę ar galvytę, echoskopija ir pan. Procedūrų metu naujagimiai patiria didelį skausmą, kuris atsiliepia ir vaikučio vystymuisi bei psichinei, emocinei sveikatai. Muzikos terapijos dėka įmanoma sumažinti naujagimio patiriamą skausmą. Specialios priemonės leis įrašyti mamos balsą ir procedūrų metu atlikti muzikos terapiją.

Naujagimių ir vaikų kūno sudėties įvertinimo neinvazinis monitorius (reikalinga suma 48 000 eur)

Ši aparatūra labai svarbi, stebint neišnešiotų naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.

Monitorius naujagimių galvos smegenų kraujotakai įvertinti "Masimo Root Platforma" (reikalinga suma 22 000 eur)

Monitoriaus pagalba galima įvertinti galvos smegenų kraujotaką naujagimiui, todėl lengviau pritaikyti širdies veiklos ir kraujospūdžio reguliavimui skirtų medikamentų poreikį. Gerėja gydymo kokybė, mažėja intraskilvelinių kraujosruvų dažnis ypatingai mūsų mažiausiems, nes tada sprendžiame individualiai pagal NIRS monitoriaus parodymus. Kai kraujotaka smegenyse gera, be reikalo neskiriame kraujospūdžiui padidinti vaistų, kurie turi savo riziką – kraujosruvų atsiradimą.

Amplitudinis encefalografas (reikalinga suma 33 000 eur)

Tai įrenginys skirtas naujagimių smegenų funkcijos stebėjimui. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui reikalingi keli tokie aparatai. AEEG aparatas stebi smegenų veiklą, padeda diagnozuoti kliniškai sunkiai pastebimus traukulius. Aparato pagalba galima parinkti ir nustatyti reikiamą dozę antitraukulinių vaistų. Amplitudinis encefalografas gali prognozuoti beprasidedančias ligas.

Ypatingi sveikatos specialistų mokymai pagal Suomių sukurtą programą (reikalinga suma 20 000 Eur)

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tėvų įkurta asociacija „Neišnešiotukas“ atveža į šalį pasaulinio lygio lektorius iš Suomijos, kurie mokys sveikatos specialistus bendradarbiavimo su tėvais!

Asociacija įgyvendindama prevencines psichinės sveikatos stiprinimo veiklas šeimoms, kartu su LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikomis įgyvendina projektą „Tėvų psichologinio atsparumo prevencija per sveikatos specialistų mokymą apie glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir į šeimą orientuotą priežiūrą“ orientuotą į sveikatos priežiūros specialistų parengimą, suteikiant jiems būtinų žinių, įgūdžių ir priemonių darbui su šeimomis.

Inicijuojamas unikalus Lietuvoje prevencinis projektas orientuotas į sveikatos specialistų ir visuomenės (tėvų) bendradarbiavimo skatinimą, siekiant bendrų tikslų. Projekto veiklos vykdomos remiantis užsienio šalies Suomijos Turku universitetinės ligoninės patirtimi dirbant su neišnešiotais, sergančiais, mirštančiais naujagimiais ir jų šeimomis. Sveikatos specialistų bendravimas su šeimomis yra itin svarbus, nes sveikatos priežiūros kontekste tėvai yra pažeidžiami ir turi atvirai dalintis jautria informacija. Specialistams dažnai tenka bendrauti sunkiomis, naujomis ar konfliktinėmis situacijomis, išspręsti skundus ir išsklaidyti dvejones, pranešti nepalankią diagnozę, į kurią tėvai gali jautriai reaguoti, bendrauti su patyrusiais netektį ir kt. Specialistui būtina skatinti tėvus bendradarbiauti, įsitraukti į gydymą, priimti bendrus sprendimus ar įtikinti pacientus laikytis rekomenduoto gydymo režimo. Visa tai reikalauja specifinių bendravimo įgūdžių, todėl kokybiškas sveikatos specialistų bendravimas su pacientais yra vienas iš pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo kriterijų, įtrauktas į visus sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo modelius.

Norint pasiekti šį tikslą, visas personalas turi būti apmokytas stebėti kūdikius kartu su tėvais. Šie bendri stebėjimai sudaro pagrindą lygiavertėms deryboms su tėvais dėl kūdikio priežiūros. Bendra priežiūros kultūra stiprinama įtraukiant tėvus į abipusių sprendimų priėmimą.

Relaksacijos popietės mamoms ligoninėje (reikalinga suma 3 000 eur)

Yra noras pakviesti visas mamas ir tėčius, šiuo metu slaugančius kūdikius Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, giliai pailsėti ir atgauti jėgas relaksacijos mėnesiniuose užsiėmimuose. Šie susitikimai skiriami tėveliams, jaučiantiems daug įtampos ir nerimo.

Užsiėmimų metu yra mokama technikų, padėsiančių sumažinti stresą, suvaldyti ikyrias mintis ir giliai pailsėti.

Naujagimių ir reanimacijos patalpų jaukinimas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (reikalinga suma 10 000 eur)

Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai, planuojame atnaujinti ir pajaukinti naujagimių ir reanimacijos skyriaus patalpas Respublikinėje Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje.

Gyvybinių parametrų stebėjimo monitorius "IntelliVue MX100“ (reikalinga suma 10 000 eur)

Šis monitorius bus naudojamas neišnešioto naujagimio saugiam transportavimui į sveikatos patikrinimo procedūras bei tyrimus, kurie atliekami kitame pastate.

„IntelliVue MX100“ – Patogus, patikimas, kompaktiškas ir tvirtas gyvybinių parametrų stebėjimo monitorius. Integruota rankena patogiam pernešimui, aukštos raiškos ekranas, „Swipe“ langų navigavimo funkcionalumas ir vaizdo pasivertimas pagal monitoriaus orientaciją užtikrina patogų parametrų stebėjimą bet kokiomis sąlygomis.

„MX100“ pritaikytas darbui sudėtingomis sąlygomis. Naujas akumuliatorius užtikrina 300 min. nepertraukiamą stebėjimą. Monitorius testuotas atlaikyti kritimą iš 1 m aukščio. Atsparus dulkėms ir lietui.

Medicininės priemonės ir įranga sveikatos įstaigoms

Lietuvos neonatologijos centruose naudojama įranga ir priemonės yra gyvybiškai svarbios kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Parama ankstukams padeda įsigyti specialią medicininę įrangą, padedančią mažyliams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą. Kasdieniam slaugymui ir pooperaciniam laikotarpiui reikalingos neišvengiamą skausmą ir diskomfortą mažinančios inovatyvios priemonės:

  • vandens čiužinukai su šildomu padu,
  • pieno šildytuvas,
  • buteliukai su vidine cirkuliacijos sistema ir apvaliais čiulptukais,
  • būtinosios pagalbos Neišnešiotuko šeimos kraiteliai,
  • Inkubatorių uždangalai.

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba (reikalinga suma 20 000 eur)

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba. Asociacija 2016 metais paruošė ir išleido pirmąją knygą šeimoms “Ansktukai”. 2019 metais paruošė ir išleido antrąją knygą “Ankstukų istorijos”. Artimiausiu metu svajojame apie labai reikalingą trečią knygą apie ansktuko pirmuosius metus.

Psichologinės pagalbos "Angelo mama" kraiteliai (reikalinga suma 10 000 eur)

Kūdikio netekusiems tėvams skirti kraiteliai, kuriuos sudarys informacinių priemonių rinkinys. Savipagalba skatina atsiverti, priimti ir išgyventi tai, kas skirta, su meile bei dėkingumu. Suvokimas, kad aš esu ne vienas, aplinkos palaikymas gelbsti sunkiausiu metu ir vėliau, kai gyvenimas tęsiasi, atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.

Mobilios "auklės" su stovu ir kvėpavimo monitoriai (reikalinga suma 5 500 eur)

Mobilios “auklės” su stovu ir kvėpavimo monitoriai neišnešiotukams, turintiems kvėpavimo sunkumų išrašant iš ligoninės į namus (10 vnt. ). Mobilios “auklės” skiriamos šeimoms, kurios neturi galimybių įsigyti kokybiško inventoriaus.

Individuali pagalba ankstukų šeimoms

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.

Neišnešiotukų pagalbos linija 24/7: emocinė pagalba ir parama neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms (reikalinga suma 20 000 eur/metams)

Kasmet į pagalbos liniją kreipiasi apie 400-450 asmenų, kuriems reikalinga emocinė, informacinė pagalba. Trečdaliui jų teikiama tęstinė psichologinė pagalba.

Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.

Kaip galima aukoti?

Jūsų dovana – tai ne tik finansinė pagalba, bet ir šviesos spindulys mažiesiems stebuklams ir jų šeimoms. Kiekvienas jūsų indėlis padeda suteikti gyvybiškai svarbią priežiūrą ir keisti gyvenimus.

Čia sužinosite visą informaciją apie aukojimo galimybes  |   Kiek daug  jau pasiekėme jūsų gerumo dėka

Kviečiame įmones kreiptis dėl paramos ir tapti mūsų mažųjų herojų gelbėtojais el. paštu info@neisnesiotukas.lt. Kviečiame bendradarbiauti ir prisidėti prie šios kilnios misijos, kad kartu galėtume keisti gyvenimus ir kurti šviesesnę ateitį. Esame be galo dėkingi už jūsų gerumą, dosnumą ir palaikymą.