Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Ergoterapeutė Vilniuje

Neišnešioti naujagimiai – ypatingi, turintys ypatingų poreikių ir reikalaujantys itin atidžios gydytojų, bei slaugytojų priežiūros. Tačiau, ne mažiau, mažajam neišnešiotukui svarbūs mamos ir tėčio artumas, jų pasitikėjimas savimi ir tikėjimas, kad gali padėti savo vaikeliui nepaprastoje jo gyvenimo pradžioje. Toks ir yra mano tikslas – skatinti naujagimio ir tėvų bendravimą, artumą, atpažinti naujagimio rodomus streso ir savireguliacijos ženklus, suprasti jo kalbą. Kita svarbi mano darbo sritis mokyti ir skatinti taikyti Kengūros metodą, kuris yra unikalus būdas tėvams bendrauti su savo vaikeliu kol jis dar visai mažytis. Kengūros metodo taikymas yra pirmasis žingsnis žindymo link. Žindymas gali atrodyti tikras iššūkis tiek mamai, tiek naujagimiui, tačiau mamos kantrybė ir aplinkinių palaikymas gali padėti sėkmingai pasiekti šį tikslą. Kartu su mama aptariame taisyklingas žindymo padėtis, galinčius iškilti sunkumus, bei jų sprendimo būdus. Neišnešiotų naujagimių maitinimas yra ypatingai mane dominanti sritis, todėl nuolat gilinu žinias šioje srityje. Tam, kad padėti naujagimiui suformuoti tinkamus valgymo įgūdžius, o taip pat išspręsti kylančias maitinimo problemas reikalingas atidus naujagimio stebėjimas, vertinimas, maitinimo priemonių ir padėčių pritaikymas. Komandinis darbas su šeima ir kantrybė padeda padėti naujagimiui išmokti tinkamai valgyti ir pasiruošti kelionei į namus. Dirbdama stengiuosi prisitaikyti prie kiekvienos šeimos poreikių, nes jie yra labai skirtingi. Kartais mamai, slaugančiai savo neišnešiotuką tereikia pasikalbėti apie džiaugsmingas ir ne tokias džiaugsmingas akimirkas, kurių yra pilnos dienos ir savaitės, praleidžiamos ligoninėje.

 

Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikos, Vaikų ligoninės, Neišnešiotų naujagimių skryriaus (VUVL NNS) ankstukų šeimoms žindymo, kengūravimo, vaikelio ir mamos bendravimo pagalbos klausimais padeda ergoterapeutė Judita Dovydėnaitė. Ji būna VUVL Neišnešiotų naujagimių skyriuje kiekvieną dieną iki 12:00 val., su ja galima susiekti el. paštu – judita.dd@gmail.com.

 

Esu įgijusi ergoterapijos specialybę (2013 m.) ir reabilitacijos magistro (2016 m.) kvalifikaciją Vilniaus Universiteto Medicinos fakultete. Ypatingai mane dominanti sritis visuomet buvo kūdikių ir vaikų raida, taigi studijų metu kryptingai gilinau šios srities žinias. Pirmoji pažintis su neišnešiotais naujagimiais ir jų šeimomis įvyko 2012 metais ir tuomet iškart supratau – tai sritis, kurioje norėčiau dirbti, tobulėti ir sieti visą tolesnį savo profesinį kelią. Nuolat gilinu žinias apie neišnešiotų naujagimių motorinę ir psichoemocinę raidą, individualią ir naujagimiui palankią slaugą bendraudama su užsienio organizacijomis vienijančiomis specialistus iš viso pasaulio. Moksliniais tyrimais įrodyti ir naujausi naujagimių priežiūros metodai, padeda siekti geriausios medicinos praktikos patiems mažiausiems pacientams.