Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Kam aukoti?

Lietuvoje gimstamumas drąstiškai mažėja. Prieš 30 metų Lietuvoje gimė apie 60 tūkst. naujagimių, o 2022 – mažiau nei 22 tūkst. naujagimių. Iš jų – apie 1 200 neišnešiotų naujagimių. Tai patys jautriausi pacientai, dėl kurių siekiant išsaugoti gyvybes vyksta nuožmiausia kova. Didžioji dalis išgyvena ir sėkmingai auga.

Pasaulyje kasmet gimsta apie 15 mln. neišnešiotukų. Mūsų šalyje – apie 5,5 proc. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė pasaulyje.

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

Enterinio maitinimo pompa VYGON (5 445 eur)

Reikalingos trys enterinio maitinimo pompos VYGON.

Daugiau informacijos apie pompas čia.

Plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“ (reikalinga suma 58 000 eur)

VUL SANTAROS KLINIKŲ AKUŠERIJOS IR GINEKOLOGIJOS CENTRO NAUJAGIMIŲ SKYRIUI reikalingas didelio dažnio dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“, gamintojas SLE
Ltd/Jungtinė Karalys.

Pagrindinės funkcijos:
– Didelio dažnio osciliacinės ventiliacijos modulis
– OxyGene (Auto O2) modulis su Masimo SpO2 matavimo rinkiniu
– EtCO2 microstream modulis
– Didelės tėkmės kvėpavimo terapijos modulis
– Kvėpavimo tūrį (VTV) užtikrinanti ventiliacija
– Vienos kvėpavimo kontūro šakos neinvazinės ventiliacijos modulis
– Dviejų kvėpavimo kontūro šakų su slėgio trigeriu neinvazinės ventiliacijos modulis
– Mobilus stovas

Ir taip pat reikalingas drėkintuvas Aircon (+3000 eurų), esant galimybei, gamintojas Wilamed/Vokietija.

Tiekėjas LT „EVOMEDA“.
Kontaktai: Vladimiras Chijenas, T. +370 687 97599, E. vladimiras@evomeda.com

Mišinuko ruošimo aparatas Formula Pro Advanced (reikalinga suma 300 eur)

VUL SANTAROS KLINIKŲ AKUŠERIJOS IR GINEKOLOGIJOS CENTRO NAUJAGIMIŲ SKYRIUI reikalingas Baby Brezza mišinuko ruošimo aparatas Formula Pro Advanced.

Įrenginio savybės:

– Per kelias sekundes paruošia mišinuką vaikui tinkamos gerti temperatūros (nereikia papildomai šildyti ar vėsinti)
– Jums nereikia nieko matuoti, maišyti – tiesiog paspaudžiate mygtuką
– Sumaišo vandenį ir miltelius iki idealios konsistencijos, o svarbiausia – be burbuliukų
– Veikia su beveik visais mišinkų tipais ir buteliukų dydžiais
– Lengvas ir paprastas įjungimas, sureguliavimas, valdymas
– Tai naujesnė, patobilinta, pažangesnė puikiojo „Formula Pro“  versija
– Galima pasirinkti 3 skirtingas paruošiamo mišinuko temperatūras: kambario temperatūra / kūno temperatūra /šiek tiek šiltenė nei kambario temperatūra.
– Galima pasirinkti, kiek ml vandens naudosite mišinuko ruošimui: 60, 90, 12, 150, 180, 210, 240, 270, 300 ml.
– Įrenginys turi “atmintį”, todėl kassyk išjungus nereikės vėl iš naujo nustatinėti visų duomeų.

Galimas tiekėjas: https://babybaby.lt/products/copy-of-baby-brezza-misinuko-ruosimo-aparatas-formula-pro

Priemonės muzikos terapijai ligoninėse (reikalinga suma 2 500 eur)

Neišnešiotiems naujagimiams kasdien atliekama daugybė medicininių procedūrų – nuo kraujo paėmimo iš kulniuko, kateterių įvedimas į rankytę ar galvytę, echoskopija ir pan. Procedūrų metu naujagimiai patiria didelį skausmą, kuris atsiliepia ir vaikučio vystymuisi bei psichinei, emocinei sveikatai. Muzikos terapijos dėka įmanoma sumažinti naujagimio patiriamą skausmą. Specialios priemonės leis įrašyti mamos balsą ir procedūrų metu atlikti muzikos terapiją.

Naujagimių ir vaikų kūno sudėties įvertinimo neinvazinis monitorius (reikalinga suma 48 000 eur)

Ši aparatūra labai svarbi, stebint neišnešiotų naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.

Amplitudinis encefalografas (reikalinga suma 33 000 eur)

Tai įrenginys skirtas naujagimių smegenų funkcijos stebėjimui. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui reikalingi keli tokie aparatai. AEEG aparatas stebi smegenų veiklą, padeda diagnozuoti kliniškai sunkiai pastebimus traukulius. Aparato pagalba galima parinkti ir nustatyti reikiamą dozę antitraukulinių vaistų. Amplitudinis encefalografas gali prognozuoti beprasidedančias ligas.

Relaksacijos popietės mamoms ligoninėje (reikalinga suma 3 000 eur)

Yra noras pakviesti visas mamas ir tėčius, šiuo metu slaugančius kūdikius Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, giliai pailsėti ir atgauti jėgas relaksacijos mėnesiniuose užsiėmimuose. Šie susitikimai skiriami tėveliams, jaučiantiems daug įtampos ir nerimo.

Užsiėmimų metu yra mokama technikų, padėsiančių sumažinti stresą, suvaldyti ikyrias mintis ir giliai pailsėti.

Naujagimių ir reanimacijos patalpų jaukinimas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (reikalinga suma 10 000 eur)

Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai, planuojame atnaujinti ir pajaukinti naujagimių ir reanimacijos skyriaus patalpas Respublikinėje Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje.

Medicininės priemonės ir įranga sveikatos įstaigoms

Lietuvos neonatologijos centruose naudojama įranga ir priemonės yra gyvybiškai svarbios kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Parama ankstukams padeda įsigyti specialią medicininę įrangą, padedančią mažyliams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą. Kasdieniam slaugymui ir pooperaciniam laikotarpiui reikalingos neišvengiamą skausmą ir diskomfortą mažinančios inovatyvios priemonės:

  • vandens čiužinukai su šildomu padu,
  • pieno šildytuvas,
  • buteliukai su vidine cirkuliacijos sistema ir apvaliais čiulptukais,
  • būtinosios pagalbos Neišnešiotuko šeimos kraiteliai,
  • Inkubatorių uždangalai.

Psichologinės pagalbos "Angelo mama" kraiteliai (reikalinga suma 10 000 eur)

Kūdikio netekusiems tėvams skirti kraiteliai, kuriuos sudarys informacinių priemonių rinkinys. Savipagalba skatina atsiverti, priimti ir išgyventi tai, kas skirta, su meile bei dėkingumu. Suvokimas, kad aš esu ne vienas, aplinkos palaikymas gelbsti sunkiausiu metu ir vėliau, kai gyvenimas tęsiasi, atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.

Monitoriai ir centrinė stotis Kauno neonatologijos klinikose (reikalinga suma 84 000 eur)

15 monitorių ir centrinė stotis padėsianti stebėti neišnešiotus ir sergančius naujagimius Kauno neonatologijos klinikų intensyvios terapijos skyriuje.

Intensyvios terapijos skyriuje vienai slaugytojai tenka prižiūrėti 2-4 neišnešiotus naujagimius. Centrinio monitoriaus klinikos prašo jau treti metai. Tai padėtų vienu metu operatyviai su išmaniu inventoriumi stebėti 15-20 neišnešiotukų ir reaguoti į skubius monitorių signalus.

Komplektą sudaro: centrinė monitoravimo stotis, monitorius Radical-7  arba Rad-97 su NiKS (15 komplektų),  45 dėžių sensorių (ref. 4003/4004/4002), serveris su instaliacija, Replica licenzija ir prietaisas.

Mobilios "auklės" su stovu ir kvėpavimo monitoriai (reikalinga suma 5 500 eur)

Mobilios “auklės” su stovu ir kvėpavimo monitoriai neišnešiotukams, turintiems kvėpavimo sunkumų išrašant iš ligoninės į namus (10 vnt. ). Mobilios “auklės” skiriamos šeimoms, kurios neturi galimybių įsigyti kokybiško inventoriaus.

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba (reikalinga suma 20 000 eur)

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba. Asociacija 2016 metais paruošė ir išleido pirmąją knygą šeimoms “Ansktukai”. 2019 metais paruošė ir išleido antrąją knygą “Ankstukų istorijos”. Artimiausiu metu svajojame apie labai reikalingą trečią knygą apie ansktuko pirmuosius metus.

Elektroninės naujagimio svarstyklės (reikalinga suma 4 320 eur)

Santaros klinikų Neonatologijos centrui reikalingos elektroninės svarstyklės naujagimiui (12 vnt.).

Individuali pagalba ankstukų šeimoms

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.

Anksčiau laiko gimusių naujagimių pagalbos linija 24/7: emocinė pagalba ir parama neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms (reikalinga suma 20 000 eur/metams)

Kasmet į pagalbos liniją kreipiasi apie 400-450 asmenų, kuriems reikalinga emocinė, informacinė pagalba. Trečdaliui jų teikiama tęstinė psichologinė pagalba.

Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.

Kaip galima aukoti?

Čia rasite visus būdus, kaip galima paaukoti   |   Kiek daug jau yra paaukota Jūsų gerumo dėka

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų pagalba prisidedant prie anksčiau laiko gimusių naujagimių gerovės.