Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Kam aukoti?

Lietuvoje gimstamumas drąstiškai mažėja. Prieš 30 metų Lietuvoje gimė apie 60 tūkst. naujagimių, o 2022 – mažiau nei 22 tūkst. naujagimių. Iš jų – apie 1 200 neišnešiotų naujagimių. Tai patys jautriausi pacientai, dėl kurių siekiant išsaugoti gyvybes vyksta nuožmiausia kova. Didžioji dalis išgyvena ir sėkmingai auga.

Pasaulyje kasmet gimsta apie 15 mln. neišnešiotukų. Mūsų šalyje – apie 5,5 proc. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė pasaulyje.

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

Deguonies koncentratorius Aurorai (reikalinga suma 4000 eur)

Mažylės Auroros diagnozė – labai reta plaučių patologija (įgimta cistinė adenomatoidinė malformacija), kurios išraiška netipinė, o tokios Lietuvos medikai nematę. Tai daugybinės įvairaus dydžio cistos, kurios išplitusios per visus plaučius, o ne lokaliai, todėl būdingas chirurginis šios ligos gydymas jai negali būti laikomas. Po daugybės medikų konsiliumų pradėta galvoti ir apie kitas galimas diagnozes. Viena iš jų- plaučių bronchų displazija, tačiau diagnozei patvirtinti reikalinga biopsija, kuri Auroros atveju yra ypatingai pavojinga. Nė viena iš įtariamų ligų specifinio gydymo neturi, o vienintelis “draugas”- laikas ir Auroros bei jos plaučių augimas.

Kviečiame geradarius prisidėti prie medicininės įrangos, kad Aurora galėtų lengviau kvėpujoti gyvenimą.

Prevencinė priemonė staigiam kūdikio mirties sindromui (reikalinga suma 7 500 eur)Dėkojame už paramą įsigyjant 10 sensorinių kilimėlių naujagimiams UAB "Kiwa Inspecta".

“Auklė” sukelia garsinį ir šviesinį aliarmą, jei vaikas nustojo kvėpuoti arba judėti ilgiau nei 20 sekundžių arba jei kvėpavimo dažnis mažesnis negu 8 kartai per minutę. Tai leidžia laiku pastebėti Staigios kūdikių mirties sindromą (SIDS) ir kitus vaiko gyvybei pavojingus negalavimus (alergijas, staigius susirgimus…).

“Auklės” sensorinis kilimėlis, padėtas po lovytės čiužiniu, aptinka lengvus kūdikio krūtinės judesius. Signalai iš sensoriaus perduodami į valdymo įrenginį, kuris patvirtina pastovų kvėpavimą ir judėjimą šviečiančia žalia lempute. “Auklė” neturi jokio fizinio kontakto su kūdikiu ir negeneruoja jokio tipo energijos. Tai pasyvus sensorius, kuris neturi jokio žalingo poveikio mažam žmogaus kūneliui..

“Auklė” BM-03 yra sertifikuota medicinos priemonė, stebinti kūdikio kvėpavimą ir tinkama neišnešiotiems kūdikiams nuo 1 kg. Be to, tai yra vienintelis monitorius rinkoje, kuris automatinio veikimo testo metu stebi trinkelės amžių ir įspėja, jei jau pasibaigė jo tarnavimo laikas. Jis maitinamas 2 AAA tipo baterijomis, turi naktinę lemputę, leidžiančią greitai vizualiai patikrinti kūdikio būklę naktį, ir automatiškai pritaiko ryškumo intensyvumą prie supančios aplinkos – naktį šviesos šviečia mažesniu intensyvumu, kad jūs ir jūsų kūdikis miegotumėte netrikdomai. Taip pat stebi kambario temperatūrą, kad kūdikis neperkaistų, o tai yra vienas iš staigios kūdikių mirties sindromo rizikos veiksnių.

Įklotas nuolat stebi, ar kūdikis buvo paguldytas, primins, kad prietaisą reikia įjungti. Jis taip pat primins, kad jį reikia išjungti, jei ištraukėte kūdikį iš lovelės ir pamiršote išjungti monitorių. Aptikimo zoną lovelėje galima išplėsti pridedant antrą pagalvėlę.

Reikia viso 30 vnt., vienos “Auklės” kaina apie 250 eur.

Enterinio maitinimo įrenginiai sergantiems naujagimiams (reikalinga suma 11 000 eur)

Sergančio naujagimio maitinimas yra vienas iš svarbiausių gydymo grandžių. Teisingas maitinimas padeda sustabdyti ligą, gaunami geresni gydymo rezultatai.

Dažniausiai neišnešiotiems naujagimiams yra sutrikęs virškinimas ir yra reikalingas ne įprastinis maitinimas iš krūties ar buteliuko, bet reikalingas enterinis maitinimas, t.y. per virškinamąjį traktą, kuris gali būti atliekamas tik švirkštinės pompos, maitinimo zondų ir papildomų priemonių pagalba.

Dėl mažo naujagimio paciento dydžio (svorio) jiems reikia ypatingos priežiūros, naudojant specialius medicinos prietaisus ir priemones, todėl geradarių dėka bus įsigytos specialiai tam skirtos maitinimo švirkštinės pompos bei joms skirti priedai.

Nutrisafe2 – tai ypatingai saugi sistema, kuri turi specialią saugos jungtį, kad būtų išvengta negalimo sujungimo su kitomis jungtimis, kaip pavyzdžiui, kvėpavimo sistemomis, intraveniniais kateteriais, per kuriuos lašinami tirpalai ir vaistai į veną. Dėl Nutrisafe2 specialios jungties yra užtikrinamas pieno ir vaistų tikslumas bei sumažinama perdozavimo rizika, jei reikalingi ypač maži kiekiai pieno ar vaistų dozės, kas labai svarbu gydant neišnešiotą naujagimį, o su yprastinėmis maitinimo priemonėmis to padaryti negalima.

Jūsų dėka šiais medicininiais įrenginiais aprūpinsime didžiųjų Lietuvos miestų ligonines, kur slaugomi neišnešioti ir sergantys naujagimiai.

 

Plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“ (reikalinga suma 61 000 eur)

VUL SANTAROS KLINIKŲ AKUŠERIJOS IR GINEKOLOGIJOS CENTRO NAUJAGIMIŲ SKYRIUI reikalingas didelio dažnio dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas „SLE6000“.

Pagrindinės funkcijos:
– Didelio dažnio osciliacinės ventiliacijos modulis
– OxyGene (Auto O2) modulis su Masimo SpO2 matavimo rinkiniu
– EtCO2 microstream modulis
– Didelės tėkmės kvėpavimo terapijos modulis
– Kvėpavimo tūrį (VTV) užtikrinanti ventiliacija
– Vienos kvėpavimo kontūro šakos neinvazinės ventiliacijos modulis
– Dviejų kvėpavimo kontūro šakų su slėgio trigeriu neinvazinės ventiliacijos modulis
– Mobilus stovas

Drėkintuvas Aircon

Naujagimių monitorius ankstyvoje stadijoje nustatantis infekciją (reikalinga suma 35 000 eur)Parama įvykdyta. Už paramą dėkojame geradariams: UAB "Emplonera", UAB "Randvel", Rugilei Pilibaitytei, UAB "Robotechnika", Advokatų profesinė bendrija ILAW, UAB "Heksimus", Vismantei Šepetienei, Vaidai Raubienei, Višnevski Sepastian, UAB "Kemitek", Povilui Bartusevičiui, UAB "3p logistics", UAB "Fosus", Kęstučiui Mikalauskui, UAB "Linėja Transport", Andriui Jonaičiui, UAB "BMS technologija", UAB "Atamis", UAB "Nikadita", Vilmai Sabaliauskienei, "Ramirent", UAB "Eikos statyba", UAB "Etanetas", UAB "Velve M.S.T.", UAB "Reprodukcija" ir ko, UAB "Era Capital", Bogdan Litvinovič, UAB "Ardena", UAB "Stenlita", Rokas Kalendra, UAB "Desertas", UAB "Audifina", UAB "Ames Education"

Šis naujagimių monitorius – tai neinvazinė širdies susitraukimų dažnio variabiliškumo registravimo sistema, pagrįsta spacialiais algoritmais, kurie leidžia įvertinti širdies ritmo pokyčius per tam tikrą laiko tarpą. Monitorius yra prijungiamas prie įprastinio širdies susitraukimų dažnį registruojančio monitoriaus, kaupia duomenis apie širdies veiklą tam tikrą nustatytą laiką, juos analizuoja, parodydamas nukrypimus nuo normos, apskaičiuodamas vadinamąjį variabiliškumo indeksą, kuris, savo ruožtu, labai anksti gali nurodyti apie beprasidedančią neišnešiotų naujagimių infekciją dar tada, kai nėra jos klinikinių požymių.

Vienas didelis klinikinis tyrimas, į kurį buvo įtraukta daugiau nei 3000 neišnešiotų naujagimių, parodė, kad šios sistemos naudojimas sumažino neišnešiotų naujagimių mirštamumą 22%.

Mišinuko ruošimo aparatai medicinos įstaigoms (reikalinga suma 1000 eur)Įvykdyta. Už paramą dėkojame "313 ARCHITECTS"

Naujagimių skyriams reikalingi Baby Brezza mišinuko ruošimo aparatai Formula Pro Advanced.

Kaip žinia, susilaukus neišnešioto naujagimio moterys patiria didžiulį stresą, kuris nulemia pieno trūkumą, o su laiku ir jo dingimą. Dėl to naujagimiai yra maitinami specialiai šiems, sergantiems ir neišnešiotiems naujagimiams pagamintu mišiniu, kurį naudoja medicinos įstaigos.

Naujagimių skyriams, kuriuose slaugomi patys mažiausi ir labiausiai sergantys naujagimiai turi poreikį mišinuko ruošimo aparatams.

Iš anksto dėkojame.

Priemonės muzikos terapijai ligoninėse (reikalinga suma 2 500 eur)

Neišnešiotiems naujagimiams kasdien atliekama daugybė medicininių procedūrų – nuo kraujo paėmimo iš kulniuko, kateterių įvedimas į rankytę ar galvytę, echoskopija ir pan. Procedūrų metu naujagimiai patiria didelį skausmą, kuris atsiliepia ir vaikučio vystymuisi bei psichinei, emocinei sveikatai. Muzikos terapijos dėka įmanoma sumažinti naujagimio patiriamą skausmą. Specialios priemonės leis įrašyti mamos balsą ir procedūrų metu atlikti muzikos terapiją.

Naujagimių ir vaikų kūno sudėties įvertinimo neinvazinis monitorius (reikalinga suma 48 000 eur)

Ši aparatūra labai svarbi, stebint neišnešiotų naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.

Monitorius naujagimių galvos smegenų kraujotakai įvertinti "Masimo Root Platforma" (reikalinga suma 22 000 eur)

Monitoriaus pagalba galima įvertinti galvos smegenų kraujotaką naujagimiui, todėl lengviau pritaikyti širdies veiklos ir kraujospūdžio reguliavimui skirtų medikamentų poreikį. Gerėja gydymo kokybė, mažėja intraskilvelinių kraujosruvų dažnis ypatingai mūsų mažiausiems, nes tada sprendžiame individualiai pagal NIRS monitoriaus parodymus. Kai kraujotaka smegenyse gera, be reikalo neskiriame kraujospūdžiui padidinti vaistų, kurie turi savo riziką – kraujosruvų atsiradimą.

Amplitudinis encefalografas (reikalinga suma 33 000 eur)

Tai įrenginys skirtas naujagimių smegenų funkcijos stebėjimui. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui reikalingi keli tokie aparatai. AEEG aparatas stebi smegenų veiklą, padeda diagnozuoti kliniškai sunkiai pastebimus traukulius. Aparato pagalba galima parinkti ir nustatyti reikiamą dozę antitraukulinių vaistų. Amplitudinis encefalografas gali prognozuoti beprasidedančias ligas.

Ypatingi sveikatos specialistų mokymai pagal Suomių sukurtą programą (reikalinga suma 20 000 Eur)

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tėvų įkurta asociacija „Neišnešiotukas“ atveža į šalį pasaulinio lygio lektorius iš Suomijos, kurie mokys sveikatos specialistus bendradarbiavimo su tėvais!

Asociacija įgyvendindama prevencines psichinės sveikatos stiprinimo veiklas šeimoms, kartu su LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikomis įgyvendina projektą „Tėvų psichologinio atsparumo prevencija per sveikatos specialistų mokymą apie glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir į šeimą orientuotą priežiūrą“ orientuotą į sveikatos priežiūros specialistų parengimą, suteikiant jiems būtinų žinių, įgūdžių ir priemonių darbui su šeimomis.

Inicijuojamas unikalus Lietuvoje prevencinis projektas orientuotas į sveikatos specialistų ir visuomenės (tėvų) bendradarbiavimo skatinimą, siekiant bendrų tikslų. Projekto veiklos vykdomos remiantis užsienio šalies Suomijos Turku universitetinės ligoninės patirtimi dirbant su neišnešiotais, sergančiais, mirštančiais naujagimiais ir jų šeimomis. Sveikatos specialistų bendravimas su šeimomis yra itin svarbus, nes sveikatos priežiūros kontekste tėvai yra pažeidžiami ir turi atvirai dalintis jautria informacija. Specialistams dažnai tenka bendrauti sunkiomis, naujomis ar konfliktinėmis situacijomis, išspręsti skundus ir išsklaidyti dvejones, pranešti nepalankią diagnozę, į kurią tėvai gali jautriai reaguoti, bendrauti su patyrusiais netektį ir kt. Specialistui būtina skatinti tėvus bendradarbiauti, įsitraukti į gydymą, priimti bendrus sprendimus ar įtikinti pacientus laikytis rekomenduoto gydymo režimo. Visa tai reikalauja specifinių bendravimo įgūdžių, todėl kokybiškas sveikatos specialistų bendravimas su pacientais yra vienas iš pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo kriterijų, įtrauktas į visus sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo modelius.

Norint pasiekti šį tikslą, visas personalas turi būti apmokytas stebėti kūdikius kartu su tėvais. Šie bendri stebėjimai sudaro pagrindą lygiavertėms deryboms su tėvais dėl kūdikio priežiūros. Bendra priežiūros kultūra stiprinama įtraukiant tėvus į abipusių sprendimų priėmimą.

Relaksacijos popietės mamoms ligoninėje (reikalinga suma 3 000 eur)

Yra noras pakviesti visas mamas ir tėčius, šiuo metu slaugančius kūdikius Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, giliai pailsėti ir atgauti jėgas relaksacijos mėnesiniuose užsiėmimuose. Šie susitikimai skiriami tėveliams, jaučiantiems daug įtampos ir nerimo.

Užsiėmimų metu yra mokama technikų, padėsiančių sumažinti stresą, suvaldyti ikyrias mintis ir giliai pailsėti.

Naujagimių ir reanimacijos patalpų jaukinimas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (reikalinga suma 10 000 eur)

Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai, planuojame atnaujinti ir pajaukinti naujagimių ir reanimacijos skyriaus patalpas Respublikinėje Šiaulių ligoninės Motinos ir vaiko klinikoje.

Gyvybinių parametrų stebėjimo monitorius "IntelliVue MX100“ (reikalinga suma 10 000 eur)

Šis monitorius bus naudojamas neišnešioto naujagimio saugiam transportavimui į sveikatos patikrinimo procedūras bei tyrimus, kurie atliekami kitame pastate.

„IntelliVue MX100“ – Patogus, patikimas, kompaktiškas ir tvirtas gyvybinių parametrų stebėjimo monitorius. Integruota rankena patogiam pernešimui, aukštos raiškos ekranas, „Swipe“ langų navigavimo funkcionalumas ir vaizdo pasivertimas pagal monitoriaus orientaciją užtikrina patogų parametrų stebėjimą bet kokiomis sąlygomis.

„MX100“ pritaikytas darbui sudėtingomis sąlygomis. Naujas akumuliatorius užtikrina 300 min. nepertraukiamą stebėjimą. Monitorius testuotas atlaikyti kritimą iš 1 m aukščio. Atsparus dulkėms ir lietui.

Medicininės priemonės ir įranga sveikatos įstaigoms

Lietuvos neonatologijos centruose naudojama įranga ir priemonės yra gyvybiškai svarbios kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Parama ankstukams padeda įsigyti specialią medicininę įrangą, padedančią mažyliams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą. Kasdieniam slaugymui ir pooperaciniam laikotarpiui reikalingos neišvengiamą skausmą ir diskomfortą mažinančios inovatyvios priemonės:

  • vandens čiužinukai su šildomu padu,
  • pieno šildytuvas,
  • buteliukai su vidine cirkuliacijos sistema ir apvaliais čiulptukais,
  • būtinosios pagalbos Neišnešiotuko šeimos kraiteliai,
  • Inkubatorių uždangalai.

Monitoriai ir centrinė stotis Kauno neonatologijos klinikose (reikalinga suma 84 000 eur)

15 monitorių ir centrinė stotis padėsianti stebėti neišnešiotus ir sergančius naujagimius Kauno neonatologijos klinikų intensyvios terapijos skyriuje.

Intensyvios terapijos skyriuje vienai slaugytojai tenka prižiūrėti 2-4 neišnešiotus naujagimius. Centrinio monitoriaus klinikos prašo jau treti metai. Tai padėtų vienu metu operatyviai su išmaniu inventoriumi stebėti 15-20 neišnešiotukų ir reaguoti į skubius monitorių signalus.

Komplektą sudaro: centrinė monitoravimo stotis, monitorius Radical-7  arba Rad-97 su NiKS (15 komplektų),  45 dėžių sensorių (ref. 4003/4004/4002), serveris su instaliacija, Replica licenzija ir prietaisas.

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba (reikalinga suma 20 000 eur)

Knygos apie neišnešiotuko raidą paruošimas ir leidyba. Asociacija 2016 metais paruošė ir išleido pirmąją knygą šeimoms “Ansktukai”. 2019 metais paruošė ir išleido antrąją knygą “Ankstukų istorijos”. Artimiausiu metu svajojame apie labai reikalingą trečią knygą apie ansktuko pirmuosius metus.

Psichologinės pagalbos "Angelo mama" kraiteliai (reikalinga suma 10 000 eur)

Kūdikio netekusiems tėvams skirti kraiteliai, kuriuos sudarys informacinių priemonių rinkinys. Savipagalba skatina atsiverti, priimti ir išgyventi tai, kas skirta, su meile bei dėkingumu. Suvokimas, kad aš esu ne vienas, aplinkos palaikymas gelbsti sunkiausiu metu ir vėliau, kai gyvenimas tęsiasi, atsisveikinus su savo meilės vaisiumi.

Mobilios "auklės" su stovu ir kvėpavimo monitoriai (reikalinga suma 5 500 eur)

Mobilios “auklės” su stovu ir kvėpavimo monitoriai neišnešiotukams, turintiems kvėpavimo sunkumų išrašant iš ligoninės į namus (10 vnt. ). Mobilios “auklės” skiriamos šeimoms, kurios neturi galimybių įsigyti kokybiško inventoriaus.

Elektroninės naujagimio svarstyklės (reikalinga suma 4 320 eur)Įvykdyta. Dėkojame įmonei GUDOBELĖ už šią paramą

Santaros klinikų Neonatologijos centrui reikalingos elektroninės svarstyklės naujagimiui (12 vnt.).

Individuali pagalba ankstukų šeimoms

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.

Neišnešiotukų pagalbos linija 24/7: emocinė pagalba ir parama neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms (reikalinga suma 20 000 eur/metams)

Kasmet į pagalbos liniją kreipiasi apie 400-450 asmenų, kuriems reikalinga emocinė, informacinė pagalba. Trečdaliui jų teikiama tęstinė psichologinė pagalba.

Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.

Kaip galima aukoti?

Čia rasite visus būdus, kaip galima paaukoti   |   Kiek daug jau yra paaukota Jūsų gerumo dėka

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų pagalba prisidedant prie anksčiau laiko gimusių naujagimių gerovės.

 

Kviečiame įmones kreiptis dėl paramos info@neisnesiotukas.lt