Kasmet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose gydoma apie 500 neišnešiotų naujagimių, iš kurių apie 400 reikalauja priežiūros naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Didėjant neišnešiotų naujagimių, kuriems reikia ypatingo gydymo, skaičiui, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su Kauno klinikų Neonatologijos klinika inicijuoja paramos akciją, skirtą surinkti lėšų, kurios būtų panaudojamos mažiausiųjų pacientų sveikatos gerinimo būtinai įrangai įsigyti.
Didėjant neišnešiotų naujagimių, kuriems reikia ypatingo gydymo, skaičiui, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su asociacijos ambasadore, neišnešiotukų dvynukų mama, irkluotoja, daugkartine Lietuvos čempione, olimpiete Donata Karaliene bei su Kauno klinikų Neonatologijos klinika inicijuoja paramos akciją, skirtą surinkti lėšų Ultragarso aparatui, kuris gali nustatyti neišnešiotų naujagimių smegenų vystymosi sutrikimus.
Neišnešiotas naujagimis – anksčiau laiko gimęs mažylis, labai trapi ir maža būtybė, kurio būklė po gimimo dažnai būna labai sunki ir greitai kintanti. Dėl to jiems reikalinga daugybė tyrimų, dažnai invazyvių, trukdančių jų poilsį, sukeliančių nemalonius pojūčius, skausmą, tačiau jie yra būtini neišnešioto naujagimio būklei tirti bei sklandžiam vystymuisi užtikrinti.
Siekiant laiku diagnozuoti ir stebėti galimus neišnešiotuko smegenų vystymosi sutrikimus, yra taikomas galvos smegenų ultragarsinis tyrimas, kuris yra neinvazyvus, neskausmingas, nekenksmingas bei atliekamas mažajam pacientui gulint inkubatoriuje. Jo metu ultragarsinis daviklis pridedamas prie galvytės didžiojo momenėlio ir aparato ekrane matomos galvos smegenys. Ultragarsiniu tyrimu taip pat galima įvertinti naujagimio širdį, plaučius, pilvo organus bei kitas organų sistemas, laiku pastebėjus sutrikimus, skirti tinkamą gydymą.
Siekiant ištirti smulkutį naujagimį ir išgauti gerą tyrimo kokybę yra reikalingas aukšto dažnio diapazonas. Tuo tarpu suaugusiems naudojami davikliai dažniausiai yra žemo dažnio ir netinkami naujagimiui. Kauno klinikose naudojami aparatai yra gauti prieš 10 metų iš Šveicarijos – Lietuvos projekto, todėl būtinas šios įrangos atnaujinimas, mat atliekamų tyrimų kokybė ne visada atitinka šiuolaikinius pasaulinius standartus.
Kauno klinikų mažiausiems pacientams labai reikalingas naujas ultragarso aparatas, kuris būtų aukštos kokybės, su keliais skirtingais naujagimių dydžiui bei įvairioms organų sistemoms pritaikytais davikliais ir neišnešiotukų audiniams skirtomis techninėmis galimybėmis.
Šia kampanija siekiama surinkti lėšas naujam ultragarso aparatui. Dėl pažangių jo technologijų Neonatologijos klinikai tai būtų puiki priemonė užtikrinti šiuolaikišką kokybišką neišnešioto naujagimio ištyrimą ir savalaikį paciento būklės gerinimą.
AČIŪ, kad jungiatės prie kilnių darbų padėdami patiems mažiausiems užtikrinti kuo stipresnę bei sveikesnę gyvenimo pradžią.
Puslapio viršuje ir apačioje rasite mygtuką „Aukoti čia ir dabar“, kurį paspaudę galėsite patogiai aukoti per bankinę sistemą. Taip pat žemiau yra pateikti rekvizitai, kurie reikalingi atlikti mokėjimą bet kuriame banke ar tiesiog padaryti pervedimą internetu.
* Gavėjo pavadinimas – Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas”
* Gavėjo Swedbank sąskaitos numeriai
LT097300010133246660
LT347300010159714503 (Fund Raising)
* Mokėjimo paskirtis – PARAMA
* Gavėjo banko kodas – BIC-HabaLT22
* Gavėjo registracijos kodas – 302869488
Siekiant užtikrinti skaidrumą ir teisinius reikalavimus, verslo paramos sutartys su neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ turi būti tinkamai įformintos pagal paramos sumą:
Jei paramos suma neviršija 1 500 Eur, sutartis gali būti sudaroma žodžiu.
Jei paramos suma yra nuo 1 500 iki 14 500 Eur, būtina sudaryti rašytinę sutartį.
Jei paramos suma viršija 14 500 Eur, sutartis turi būti patvirtinta notariškai.
Dėl išsamesnės informacijos ir sutarties sudarymo kreipkitės el. paštu info@neisnesiotukas.lt
Sužinokite daugiau apie paramos galimybes ir kam galima aukoti mūsų puslapyje čia.
Dėkojame už Jūsų gerumą ir pagalbą mūsų mažyliams.
Donatos Karalienės istoriją skaitykite čia.