Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Aktualijos

Europos naujagimių Sveikatos diegimas Lietuvoje

2024 04 28

2023 m. pabaigoje prie neišnešiotų naujagimių asociacijos Neišnešiotukas komandos prisijungė institucinių pokyčių koordinatorė Dalia Bubnelytė-Daktariūnienė.

 

Asociacija turi ambicingą tikslą – pradėti didelės svarbos ir apimties Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartų įgyvendinimą Lietuvoje. Dalia turi ilgametę teisinio darbo patirtį ir sieksime institucinių pokyčių įgyvendinant minėtus standartus. Ji taip pat savaitgalį dalyvavo EFCNI Pasauliniame organizacijų, kurios rūpinasi neišnešiotais, sergančiais naujagimiais kongrese Miunchene. Standartų projekto darbo grupėje su kitomis šalimis diskutavo apie jų diegimo žingsnius bei iššūkius.

Europos naujagimių sveikatos priežiūros standartai yra tarpdisciplininė Europos bendradarbiavimo iniciatyva. Pagrindinis standartų tikslas – suvienodinti naujagimių sveikatos priežiūros paslaugas visose Europos šalyse ir užtikrinti optimalią jų kokybę. Standartai apima svarbiausius naujagimių sveikatos priežiūros klausimus ir yra suskirstyti į 11 temų nuo ligoninės laikotarpio iki mokyklinio amžiaus.

Asociacija Neišnešiotukas oficialiai tapo įtaką teisėkūrai darančiu subjektu, įgydama teises ir pareigas, nustaytas Lietuvos Respublikos teisėkūros įstatyme.

Tikime, kad politiniai, teisiniai pokyčiai bus svarbios mūsų organizacijos užduotys norint siekti neišnešiotų ir sergančių naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje. Dėl to nepaprastai džiaugiamės šia nauja pradžia.