Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Aktualijos

Mažųjų neišnešiotukų šeimoms kilti nuo nulio iki mėnulio padeda socialiai atsakingas verslas – BIOK LAB

2024 m. Gegužės 28 d.

Kiekvienas kūdikis nusipelno augti sveikas ir laimingas, tačiau kasdien Lietuvoje gimstantys 3-4 neišnešioti naujagimiai nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų susiduria su ypatingais iššūkiais, kuriuos įveikti padeda atsidavę medicinos darbuotojai ir vieninga neišnešiotų naujagimių bendruomenė.

BIOK LAB džiaugiasi besitęsiančia draugyste ir galimybe ir vėl prisidėti prie neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ veiklos, padėti kurti įsimintinas akimirkas, kurios praskaidrina bendruomenės narių kasdienybę.

Šįkart asociacijos savanoriai ir BIOK LAB komandos jėgas suvienijo ruošdami daugiau nei 400 dovanų artėjantiems vasaros renginiams – Santaros klinikų Vaikų ligoninės parke vyksiančiai šventei „Nuo 0 iki mėnulio“ bei neonatologų konferencijai „Inovacijos neonatologijoje ir kiti aktualūs klausimai”.

Šie renginiai – proga padėkoti medikams ir personalui už išgelbėtas anksčiau laiko gimusių naujagimių gyvybes bei įkvėpti stiprybės ligoninėje esančioms neišnešiotukų šeimoms.

„Kaip ir kiekvienais metais iki pandemijos, Vaikų ligoninės parke apsikabinti ir švęsti gyvenimą susitinka palatų likimo draugai, tėvai, globėjai, slaugės ir gydytojai. Pastarųjų darbo ir atsidavimo mažiausiems pacientams rezultatai ir jų darbo prasmė šventės metu matomi geriausiai. Tėveliai tarpusavyje dalinasi iššūkiais, pasiekimais, patirtimi, suteikdami daugiau vilties, tikėjimo bei stiprybės, slaugant neišnešiotą kūdikį ligoninėje.

Vasaros šventė pro Neonatologijos centro langus į parką žvelgiančioms neišnešiotukus slaugančioms mamos suteikia vilties švęsti gyvenimą su savo mažyliais“, – apie renginį kalba asociacijos „Neišnešiotukas“ prezidentė A. Speičytė Radzevičienė

Kiekvienais metais Lietuvoje gimsta apie 5-6 proc. neišnešiotų naujagimių. Tai – didžiausia naujagimių pacientų grupė, todėl svarbu šviesti visuomenę, garsiau kalbėti apie neišnešiotų naujagimių šeimų emocinę gerovę.

„Glaudus ir prasmingas bendruomenės bei socialiai atsakingo verslo bendradarbiavimas padeda skleisti žinią visuomenei ir keisti nusistovėjusias stigmas. Kai bendruomenę supa palaikanti ir skatinanti aplinka, šeimoms nereikia slėpti savo išgyvenimų“, – teigia Asta.

Dėkojame ir kviečiame verslą jungtis prie prasmingų darbų!

Daugiau informacijos apie gerus darbus.