Šiame puslapyje rasite įvairius edukacinius vaizdo įrašus, skirtus tėvams, auginantiems neišnešiotus kūdikius. Čia pateikiami mokomieji seminarai ir praktiniai patarimai apie kūdikių priežiūrą, sveikatą, mitybą bei emocinę paramą tėvams.
Vaiko imuniteto stiprinimas šaltuoju sezonu
Ką daryti, kad žiemos šaltukas netaptų baubu, o leistų mėgautis visais šaltojo sezono malonumais? Sužinokite profesionalių lektorių rekomendacijas kiek laiko leisti gryname ore, kaip grūdintis, aktyvinti medžiagų apykaitą, gerinti maisto pasisavinimą, kokius vitaminus ir žuvų taukus rinktis, kaip teisingai matuoti bei mažinti temperatūrą bei natūraliais būdais kovoti su peršalimo ligomis ir rasti atsakymus į kitus rūpinčius klausimus.
Neišnešioto naujagimio priežiūra ir raida
Šeimai susilaukus neišnešiotuko kyla daug klausimų apie sveikatą, raidą. Ar mažylis pasivys bendraamžius? Kaip stebėti vaikučio raidą? Kokie galimi neišnešioto naujagimio raidos iššūkiai? Kokia yra ankstyvosios reabilitacijos paslaugų sistema ir kur ieškoti pagalbos?
Neišnešioto naujagimio ir vaiko su raidos sutrikimais priežiūra: iššūkis šeimai ir specialistams
Seminaras skirtas visų specialybių vaikų ligų gydytojams*, šeimos gydytojams, kineziterapeutams, medicinos psichologams, klinikiniams logopedams, ergoterapeutams, specialiesiems pedagogams, bendrosios praktikos slaugytojams, socialiniams darbuotojams. Seminaro partneriai: Neišnešiotų naujagimių asociacija “Neišnešiotukas”, Lietuvos socialinės pediatrijos draugija Seminaras finansuojamas iš Valstybinio visuomenės Sveikatos stiprinimo fondo lėšų pagal projektą “Prevencinių priemonių įgyvendinimas specialistams ir tėvams, auginantiems vaikus, turinčius raidos sutrikimų”.
Neišnešioto naujagimio priežiūra: iššūkis šeimai ir specialistams
Vaikai, kurie gimę gerokai per anksti, yra jautresni, gali turėti regos, klausos, raidos vėlavimo iššūkių. Dažnai tėvams kelia didelį nerimą ir stresą, kaip neišnešiotuką tinkamai integruoti į ugdymo įstaigą – vaikų darželį, mokyklą. Švietimo įstaigų specialistams trūksta žinių apie neišnešiotų naujagimių emocinę, psichologinę, fizinę sveikatą. Šių vaikučių raida nėra kaip išnešioto naujagimio, neretai raida vėluoja…Todėl labai svarbu specialistams atsižvelgti į neišnešiotuko raidą, sveikatą, nenurašyti, o palaikyti, bendradarbiauti su šeima.
Seminaro organizatoriai asociacija “Neišnešiotukas” ir Lietuvos socialinės pediatrijos draugija kviečia mosklinį – praktinį seminarą “Neišnešiotuko priežiūra – iššūkiai šeimai ir specialistams”. Seminaras skirtas švietimo specialistams. Projektas finansuojamas Valstybinis visuomenės sveikatinimo fondo lėšomis pagal projektą “Prevencinių priemonių įgyvendinimas specialistams ir tėvams, auginantiems vaikus, turinčius raidos sutrikimų”.
Seminare išgirsite, kokią įtaką neišnešiotumas gali turėti vaiko raidai, kaip integruoti ir adaptuoti neišnešiotuką ugdymo įstaigoje, kaip atliepti jo/jos poreikius, kaip bendradarbiauti su tėvais.
Pasiruošimas darželiui
Būsimų darželinukų tėvams, pirmą kartą besiruošiantiems išleisti vaikučius į darželį, vasaros pabaiga įprastai kelia nerimą ir rūpestį: ar jau tinkamas vaikučio amžius, ar pakankamai jis savarankiškas, kaip jausis naujoje aplinkoje, ar sutars su kitais vaikais? O jei mano vaikučiui nustatyti specialieji ugdymosi poreikiai? Kaip juos pažinti kur kreiptis? Kaip nuraminti savo jausmus, nerimą? Įgauti stiprybės?
Begalė klausimų kyla vaikui pradėjus lankyti darželį, nes iš esmės apsiverčia tiek vaiko, tiek šeimos gyvenimas – staigiai pasikeičia visas psichologinis fonas, aplinka, taisyklės. Apie vaiko vedimą į darželį: kaip padėti sau ir suprasti vaiko emocijas, susikurti naujus ritualus, lengviau ir sklandžiau – be baimės ir streso, lengvai ir išmintingai praeiti adaptacijos procesą abiems.
Apžvelgsime pasiruošimo darželiui procesą iš psichologinės bei pedagoginės pusių, vaikų su specialiaisiais ugdymo poreikiais iššūkius ir adaptaciją su vienais iš geriausių savo srities specialistų: Vilma Juškienė – sertifikuota socialinio–emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė, lektorė, mentorė, vieno didžiausių tinklaraščių tėvams apie vaikus Lietuvoje “JieVaikai.lt”, autorė. Jovita Starkutė – ankstyvojo ugdymo specialistė, pedagogė, Family Lab Academy įkūrėja. Renata Kupšytė – Klaipėdos PPT ikimokyklinio ugdymo skyriaus psichologė, konsultuojanti ir suaugusius bei poras. Patirtimi pasidalins Austėja Stančikienė – vizualinės komunikacijos strategė ir grafikos dizainerė bei Iveta Bakanauskė Informacinių rinkinių platformos šeimoms www.120procentu.lt įkūrėja, komunikacijos specialistė, beveik 3 metų Liepos mama. Seminaro moderatorė Jolanta Leonavičiūtė Grigorjevienė
Pasiruošimas mokyklai
Kokie svarbiausi požymiai, rodantys vaiko brandumą mokyklai? Ar jis pakankamai pasiruošęs bendrauti, bendradarbiauti ir dirbti su kitais žmonėmis (vaikais ir suaugusiais), ar yra pakankamai savarankiškas, socialiai ir emociškai brandus savo amžiui vaikas? Kaip tai pamatuoti? Tėvų emocinis nusiteikimas, lūkesčiai. Įgūdžių bei atsakomybės lavinimo praktiniai įrankiai lengvam adaptacijos procesui mokykloje tėvams bei vaikams.
Apžvelgsime pasiruošimo mokyklai procesą iš psichologinės bei pedagoginės pusių, vaikų su specialiaisiais ugdymo poreikiais adaptaciją su vienais iš geriausių savo srities profesionalų: Vilma Juškienė – sertifikuota socialinio–emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė, lektorė, mentorė, vieno didžiausių tinklaraščių tėvams apie vaikus Lietuvoje “JieVaikai.lt”, autorė Audronė Kancė-Grdzelišvili, paauglės mama, psichologė, “Pažinimo medžio” mokyklų ir darželių tinklo įkūrėja. Renata Kupšytė – Klaipėdos PPT ikimokyklinio ugdymo skyriaus psichologė, konsultuojanti ir suaugusius bei poras. Patirtimi pasidalins mamos Lina Bušinskaitė, iššūkių nebijanti būsimo pirmoko Dominyko mama, komunikacijos profesionalė, įmonės “LB Communications” įkūrėja ir Sigita Petrikonytė – Jurkūnienė. Nedidelio privataus verslo savininkė, komunikacijos specialistė, auginanti du puikius sūnus – 16 metų jaunuolį ir „šviežiai” iškepto būsimo antrokėlio mama. Seminaro moderatorė Jolanta Leonavičiūtė Grigorjevienė
Darželinuko ir pradinuko mityba
Kokia turi būti sveikatinanti ir teisinga darželinuko bei pradinuko mityba – užkandžiai, gertuvės reikalai, saldumynai. Kaip palaikyti gerą vaikų virškinimo sistemą, kas išduoda alergiją tam tikriems maisto produktams, kokią įtaka mityba turi ramiam vaiko miegui ir sudėtinga neišnešiotukų mikrobiota – ar reikalinga jai papildoma pagalba? Daug klausimų su daugeliu atsakymų pirmą kartą organizuojamame tokio pobūdžio seminare.
Apžvelgsime mitybą, kaip vieną iš svarbiausių procesų, nuo kurios priklauso dėmesys, koncentracija, atmintis, judrumas, mokymosi rezultatai ir bendra fizinė sveikata su vienais iš geriausių savo srities profesionalų: Prof. Med. Dr. Vaidotas Urbonas, Vaikų gastroenterologas Indre Plėštyte-Būtiene, Vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologe-alergologe, Alergologijos mokslų daktare, Klaipėdos Universiteto, Sveikatos mokslų fakulteto, Visuomenės sveikatos katedros docente Vilma Juškiene – sertifikuota socialinio–emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenere, lektore, mentore, vieno didžiausių tinklaraščių tėvams apie vaikus Lietuvoje “JieVaikai.lt”, autore Seminaro moderatorė Asta Speičytė Radzevičienė
Pirmieji ankstuko metai
Tėvų įtraukimas į ankstuko priežiūrą nuo pirmųjų dienų. Kengūravimo nauda. Judita Dovydėnaitė. Ergoterapeutė, VRC
Ankstuko higiena. Natalija Skorobogatova. Slaugos koordinatorė, LSMU
Ankstuko žindymas. Judita Dovydėnaitė.
Ankstuko raida: “Verčiuosi, sėdžiu, ropoju: raidos žingsniai pirmaisiais metais”. Karolina Petrauskiene. Socialinė pediatrė, VRC
“Noriu augti sveikas ir stiprus”. Vilma Danilevičienė. Vaikų kineziterapeutė, VRC
Pasitinkant ir auginant ankstuką. Emocinė savipagalba. Evelina Sabaitytė. Medicinos psichologė
“Pirmasis šaukštelis”. Ankstuko primaitinimas. Judita Dovydėnaitė.
“Aš jau didelis: ruošiuosi į darželį”. Eglė Gradauskienė. Medicinos psichologė, VRC
Urtės, gimusios 26 sav. 620 gramų, istorija. Pirmieji metai. Žydrūnė Žalienė, Urtės mama. Asociacijos Neišnešiotukas savanorė.
Susilaukiau ankstuko: pagalba sau
Mindfulness. Kaip nuraminti mintis?
Facebook įrašą žiūrėkite čia.