Šiame puslapyje rasite medicinos psichologės Evelinos Sabaitytės patarimus, ką daryti, jei dėl įvairiausių priežasčių gyvenime teks gimdyti vienai. Nenusiminkite, šie bendri patarimai padės Jums susidoroti su šia situacija.
14 trumpų patarimų, kaip pasiruošti gimdyti vienai
Nr. 1
Atsakykite sau į klausimą „Ko gimdymo metu bijau labiausiai?“ ir dar iki prasidedant gimdymui pasistenkite suprasti, kiek ši baimė reali ir kaip galėsite ją įveikti. Sunkiose situacijose pasinaudokite sakiniu „Taip, aš bijau … , BET … “
Nr. 2
Pajauskite, kas geriausia jums ir gimsiančiam jūsų kūdikiui. Pamėginkite atsikratyti blaškančių minčių, jausmų bei susitelkti į patį gimdymo procesą.
Nr. 3
Pasistenkite atsikratyti išankstinio nusiteikimo – neigiamos mintys ar nepasiteisinę lūkesčiai kelia stresą ir gali sustiprinti skausmą.
Nr. 4
Būkite pasiruošusios – atlikite namų darbus ir dar prieš gimdymą apsvarstykite Jums pačiai geriausias, efektyviausias ir priimtiniausias savipagalbos priemones (įvaldyti relaksacijos pratimai, sėkmės ritualai ar ramybę teikiantys talismanai).
Nr. 5
Pasiimkite visus būtinus daiktus. Tačiau kartu nepamirškite, kad net ir karantino metu jūsų artimieji gali jums atnešti siuntinukus.
Nr. 6
Turėkite „triukų savo kišenėje“ – dar prieš gimdymą pasidomėkite saviįtaigos technikomis, galimais padėties pokyčiais, šilumos paketo pritaikymo galimybėmis bei skirtingais kvėpavimo metodais. Žinojimas, kad yra veiksmingų skausmo malšinimo priemonių, gali padėti sumažinti nerimą. Iš anksto pasitarkite su gydytoju apie vaistus ir kitas galimybes.
Nr. 7
Pabandykite prisitaikyti aplinką tiek kiek leidžia galimybės. Kartais net maži dalykai, tokie kaip mėgstamos kojinės ar raminantis kvapas ant jūsų kūno gali palengvinti buvimą.
Nr. 8
Naudokitės išmaniosiomis technologijomis. Gimdykloje galite turėti tiek išmanųjų telefoną, tiek kompiuterį, kad palaikytumėte ryšį su partneriu ar artimaisiais ir naudojantis jais nuolatos palaikyti ryšį su savo artimaisiais.
Nr. 9
Pasistenkite atsipalaiduoti. Kuo moteris yra ramesnė, tuo lengviau ji jaučiasi ir geriau gali spręsti gimdymo metu kylančius iššūkius.
Nr. 10
Likite ištikima sau. Tai jūsų kūnas, kūdikis ir jūsų darbas, todėl įsiklausykite į save ir naudokitės savo stiprybėmis.
Nr. 11
Pasidalinkite savo baimėmis. Nedvejodama pasakykite gydytojui ar akušeriui, kad bijote. Tiesiog paprastas kalbėjimas apie tai gali padėti atrasti idėjų, kaip sumažinti jūsų nerimą.
Nr. 12
Įsiklausykite į personalo patarimus – jie tikrai nori Jums padėti.
Nr. 13
Prašykite paramos iš tų, kurie tuo metu bus šalia. Nesvarbu ar tai kita besilaukianti moteris, ar akušerė, ar gydytojas, ar rezidentas. Suraskite šiltas palaikančias akis tokiomis aplinkybėmis, kokios jos yra.
Nr. 14
Galiausiai tikėkite ir pasitikėkite savimi ir savo kūnu. Kai kurių mokslinių tyrimų duomenimis nustatyta, kad gimdydamos vienos moterys tai atlieka greičiau, lengviau ir patiria mažiau skausmo.