Renginiai

Parodos “Gimę su genijaus žyme” atidarymas Palangoje

2017m. Liepos 11d.

Paroda „Gimę su genijaus žyme“
Moto
„Kiekvienas mūsų yra genijus, bet jeigu žuvį vertinsime pagal jos nesugebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą nugyvens manydama, jog yra kvaila“ – Albertas Enšteinas (ankstukas)
Idėja
Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką“. Pernelyg anksti gimę žmonės turi kitą požiūrį į supančią aplinką, kitu kampu geba matyti, jausti, suvokti. Tai žmonės, kuriuose reikia ieškoti ne ligų, o genialumo apraiškų. Neretai mes, būdami tėvais, nesugebame įvertinti ir pastebėti tam tikrų vaiko polinkių, gebėjimų, galų gale ignoruojame jautrias charakterio savybes, tam tikrus norus. Juk dažniausiai trokštama, kad mažylis būtų – „kaip visi“. Ankstukas toks nėra ir nebus. Jis – ypatingas vaikas.
Tikslas
Skatinti tėvus atrasti neišnešiotuose kūdikiuose daugiau negu ligas; tikėti ir pasitikėti savo vaiku, skatinti bei ugdyti jame užgimusį talentą, kelti dvasią; visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie neišnešiotus naujagimius; sutelkti gausią neišnešiotukus remiančią bendruomenę: šeimas, medikus, politikus, rėmėjus. Siekti iš esmės pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.
Dalyviai
Anksčiau laiko gimę vaikai, įkūnijantys žymiausius pasaulio ankstukus: Vinstoną Čerčilį, Albertą Einšteiną, Isaoką Niutoną, Napaleoną Bonapartą, Aną Pavlovą, Pablo Pikaso, Marką Tveną, Styvą Vonderį ir kt.
Parodos kelias:
Ukmergė, Anykščiai, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Palanga, Marijampolė, Kaunas.
Lapkričio 17 d. paroda grįžta į Vilniaus rotušėje vyksiantį iškilmingą vakarą „Purpurinė širdis“.
Trumpai
Lietuvoje kasmet apie 2000 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė ir jos skaičius kasmet vis didėja.
Neišnešiotukams reikia: išmokti verkti, kvėpuoti, žysti, reguliuoti šilumą, kad galėtų regėti spalvotą pasaulį ir sveikai vystytis.
Neišnešiotukų tėvams reikia: tinkamai pasiruošti netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko.
Visuomenei reikia: daugiau sužinoti apie neišnešiotumo riziką ir pavojus, neišnešiotų naujagimių vystymąsi, adaptacijos bendruomenėje problemas, palaikyti tėvus ir medikus.