Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Parodos “Gimę su genijaus žyme” atidarymas Palangoje

2017m. Liepos 11d.

Paroda „Gimę su genijaus žyme“
Moto
„Kiekvienas mūsų yra genijus, bet jeigu žuvį vertinsime pagal jos nesugebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą nugyvens manydama, jog yra kvaila“ – Albertas Enšteinas (ankstukas)
Idėja
Tiek apie genijus, tiek apie anksčiau laiko gimusius sakoma – „aplenkęs laiką“. Pernelyg anksti gimę žmonės turi kitą požiūrį į supančią aplinką, kitu kampu geba matyti, jausti, suvokti. Tai žmonės, kuriuose reikia ieškoti ne ligų, o genialumo apraiškų. Neretai mes, būdami tėvais, nesugebame įvertinti ir pastebėti tam tikrų vaiko polinkių, gebėjimų, galų gale ignoruojame jautrias charakterio savybes, tam tikrus norus. Juk dažniausiai trokštama, kad mažylis būtų – „kaip visi“. Ankstukas toks nėra ir nebus. Jis – ypatingas vaikas.
Tikslas
Skatinti tėvus atrasti neišnešiotuose kūdikiuose daugiau negu ligas; tikėti ir pasitikėti savo vaiku, skatinti bei ugdyti jame užgimusį talentą, kelti dvasią; visuomenei formuoti pozityviąją poziciją apie neišnešiotus naujagimius; sutelkti gausią neišnešiotukus remiančią bendruomenę: šeimas, medikus, politikus, rėmėjus. Siekti iš esmės pagerinti neišnešiotų naujagimių priežiūrą regionuose.
Dalyviai
Anksčiau laiko gimę vaikai, įkūnijantys žymiausius pasaulio ankstukus: Vinstoną Čerčilį, Albertą Einšteiną, Isaoką Niutoną, Napaleoną Bonapartą, Aną Pavlovą, Pablo Pikaso, Marką Tveną, Styvą Vonderį ir kt.
Parodos kelias:
Ukmergė, Anykščiai, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Palanga, Marijampolė, Kaunas.
Lapkričio 17 d. paroda grįžta į Vilniaus rotušėje vyksiantį iškilmingą vakarą „Purpurinė širdis“.
Trumpai
Lietuvoje kasmet apie 2000 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Tai didžiausia naujagimių pacientų grupė ir jos skaičius kasmet vis didėja.
Neišnešiotukams reikia: išmokti verkti, kvėpuoti, žysti, reguliuoti šilumą, kad galėtų regėti spalvotą pasaulį ir sveikai vystytis.
Neišnešiotukų tėvams reikia: tinkamai pasiruošti netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko.
Visuomenei reikia: daugiau sužinoti apie neišnešiotumo riziką ir pavojus, neišnešiotų naujagimių vystymąsi, adaptacijos bendruomenėje problemas, palaikyti tėvus ir medikus.