Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Sveikatos specialistų mokymai apie glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir į šeimą orientuotą priežiūrą

2023 m. Gruodžio 4-7 d.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje tėvų įkurta asociacija „Neišnešiotukas“ atveža į šalį pasaulinio lygio lektorius iš Suomijos, kurie mokys sveikatos specialistus bendradarbiavimo su tėvais!

Asociacija įgyvendindama prevencines psichinės sveikatos stiprinimo veiklas šeimoms, kartu su LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikomis įgyvendina projektą „Tėvų psichologinio atsparumo prevencija per sveikatos specialistų mokymą apie glaudų bendradarbiavimą su tėvais ir į šeimą orientuotą priežiūrą“ orientuotą į sveikatos priežiūros specialistų parengimą, suteikiant jiems būtinų žinių, įgūdžių ir priemonių darbui su šeimomis.

Inicijuojamas unikalus Lietuvoje prevencinis projektas orientuotas į sveikatos specialistų ir visuomenės (tėvų) bendradarbiavimo skatinimą, siekiant bendrų tikslų. Projekto veiklos vykdomos remiantis užsienio šalies Suomijos Turku universitetinės ligoninės patirtimi dirbant su neišnešiotais, sergančiais, mirštančiais naujagimiais ir jų šeimomis. Sveikatos specialistų bendravimas su šeimomis yra itin svarbus, nes sveikatos priežiūros kontekste tėvai yra pažeidžiami ir turi atvirai dalintis jautria informacija. Specialistams dažnai tenka bendrauti sunkiomis, naujomis ar konfliktinėmis situacijomis, išspręsti skundus ir išsklaidyti dvejones, pranešti nepalankią diagnozę, į kurią tėvai gali jautriai reaguoti, bendrauti su patyrusiais netektį ir kt. Specialistui būtina skatinti tėvus bendradarbiauti, įsitraukti į gydymą, priimti bendrus sprendimus ar įtikinti pacientus laikytis rekomenduoto gydymo režimo. Visa tai reikalauja specifinių bendravimo įgūdžių, todėl kokybiškas sveikatos specialistų bendravimas su pacientais yra vienas iš pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybės vertinimo kriterijų, įtrauktas į visus sveikatos priežiūros paslaugų vertinimo modelius.

Norint pasiekti šį tikslą, visas personalas turi būti apmokytas stebėti kūdikius kartu su tėvais. Šie bendri stebėjimai sudaro pagrindą lygiavertėms deryboms su tėvais dėl kūdikio priežiūros. Bendra priežiūros kultūra stiprinama įtraukiant tėvus į abipusių sprendimų priėmimą.

Projekto trukmė vieneri metai 2023 – 2024.