Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Istorijos

KASPARAS, VAKARIS ir DANIELIUS 23 savaitės 610 g, 560 g, 640 g

2014 01 06 nežinia dėl ko į pasaulį pasibeldė mano mažieji trys karaliai tryniai.

Visas nėštumas klostėsi sklandžiai, tačiau dėl neaiškių priežasčių iki planuotos dienos nepavyko išnešioti mažylių (Cezario operacija buvo numatyta kovo gale, kuomet būtų suėję 34 savaitės). Trynukai gimėme labai anksti – 23 nėštumo savaitę. Mums iškart buvo pasakyta, kad tokiu daugiavaisio nėštumo atveju tikimybė, kad vaikiukai išgyvens gimę taip anksti yra tik 10 procentų! Cezario atsisakiau, nes buvo paaiškinta, kad gimdyti natūraliai yra geriau ir vaikiukams ir man, tad visus pagimdžiau pati. Mažyliai gimė mažyčiai: pirmasis 610 gramų, antrasis 560 gramų, o trečiasis 640 gramų. Ūgiai dviejų buvo po 29 cm, trečiojo – 32 cm. Su didžiausia mano mamos pagalba gyvenau ir tikėjau, kad mano vaikai išgyvens. Kiekvieną dieną nešdama pienuką jiems, tikėjausi gerų naujienų ir laukiau tos dienos, kai mus iš reanimacijos perkels į kitą vaikų ligų skyrių. Kasdien meldžiau Dievo, kad mano vaikai stiprėtų ir augtų, tikėjausi, kad gal gimę tokią dieną – Trijų Karalių dieną – jie tikrai išgyvens ir grįšime visi namo. Mes augome, stiprėjome ir išbuvę Kauno klinikose 4 mėnesius, grįžome į savo namučius. Negaliu apsakyti, kokia buvau laiminga tą dieną.

Dabar (2013) vaikučiams jau 1 metai ir 3 mėnesiai, koreguotas amžius 11 mėnesių. Vaikiukai judrūs, aktyvūs, vaikšto įsikibę, greitu laiku pradės vaikščioti patys. Raidos centro specialistai teigia, kad vaikai labai greit vejasi savo amžių, o tai, manau, labai didelio įdirbio rezultatai. Sportuodavome, darėme masažus, visa kita fizinė veikla labai davė didelės naudos vaikų raidai. Vaikų nenešiojame ant rankų, o stengiamės, kad jie daugiau judėtų, mokiname visko, nes jiems labai tai patinka. Vaikai domisi muzika, kuri jiems labai patinka, patinka lavinamieji žaisliukai, mėgsta gyvūnus.

Mielos mamos, būkite drąsios ir eidamos aplankyti savo mažylių, kurie dar guli reanimacijoje inkubatoriuose, šnekėkite su jais, lieskite juos ir perteikite jiems tik geras emocijas, nes jie jus jaučia. Būkite stiprios ir tikėkite, kad viskas bus gerai, nes jei jūs tuo netikėsite, tai kas už jus tikės.

P.S. Didelis ačiū Kauno klinikų reanimacijos daktarams ir slaugytojoms, jos nuostabios.

2024 sausio 6 dieną sveikiname berniukus su 10-tuoju gimtadieniu!

 

Anželina Papievienė