Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Neišnešiotus naujagimius auginančių šeimų 2-oji vasaros šventė

2014m. Birželio 7d.

2014 m., birželio 7 d. (šeštadienį) 10 val. Lietuvos neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ Vilniaus universiteto ligoninės Neonatologijos centro parke (Santariškių g. 7, Vilnius) organizuoja šeimų, auginančių neišnešiotus naujagimius, šventę. Renginys vyks prieš Neišnešiotų naujagimių Intensyvios terapijos bei Neišnešiotų naujagimių skyrių, kuriuose slaugomi ir auga patys mažiausi naujagimiai, langus.

„Šis renginys, – primena Asta Radzevičienė, asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkė, – organizuojamas jau antrą kartą. Jis skirtas paremti ir palaikyti šeimas, ką tik sulaukusias silpnučio neišnešioto naujagimio ir išgyvenančias tiek dėl savo vaikelio gyvybės, tiek dėl ateities. Mes norime parodyti, kad nors esame ankstukai, ateiname gerokai anksčiau nei turėjome išvysti šį pasaulį, bet esame tikri kovotojai ir, slaugomi savo tėvelių, gydytojų bei padedami Dievo užaugame tokie pat šaunūs, kaip ir laiku gimę naujagimiai. Mums tik reikia visko šiek tiek daugiau: slaugos, meilės, dėmesio, laiko.“

Sibilė, pasaulį išvydusi vos 30 savaitę ir svėrusi tik 1080 g. yra vienas iš pozityviųjų pavyzdžių. „Niekada negalvojau, jog ir mane gali ištikti tokia patirtis, – dalijasi visai šviežia patirtimi Jolanta Marcišauskytė – Jurašienė. – Kaimyninėse palatose verkia sveiki ir dideli naujagimiai, gaunu dovanėlių rinkinį, kuriame vaikiškas šampūnas, aliejus, didžiulės sauskelnės ir net nežinau, ar viso to man prireiks. Nes gydytojai nieko nežada. Vis girdėjau diskretišką „mergaitės būklė sunki, bet stabili”. Nieko neklausinėjau, nes gerklėje tarytum koks ašarų kamuolys.”

Šiandien Sibilė sveria jau pusketvirto kilogramo ir sėkmingai vystosi. Bet nesenoje praeityje liko daugiau kaip du mėnesiai praleisti ligoninėse ir bemiegės naktys. Jos tikrai kitokios nei tos, kurias nelengvai ištveria net ir laiku gimusių naujagimių mamytės. „Laimei, turėjau linksmą palatos kaimynę. Jos dvynės taip pat buvo reanimacijoje, tad abi susilenkusios žingsniuodavome lankyti savo mažiukų su pieno taurelėmis rankose, – tęsia pasakojimą J.Marcišauskytė – Jurašienė. – Visada su šypsena ir dėkingumu prisiminsiu reanimacijos personalą. Tos moterys buvo pirmos, kurios įkvėpė man vilties ir pasitikėjimo.”

Lietuvos statistikos departamento bei Higienos instituto prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 2013 m. Lietuvoje gimė 28,5 tūkst. naujagimių, iš jų 1630 – neišnešioti, o mirė – 74 naujagimiai, 2012 m. gimė 30,5 tūkst. naujagimių, iš jų 1615 – neišnešioti, mirė – 90 naujagimių. Neišnešiotumas visame pasaulyje išlieka beveik pusės visų naujagimių ir kūdikių pagrindinė mirties priežastis.