Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Kodėl valstybė nepasirūpina neišnešiotų naujagimių gyvybes gelbėjančia bei puoselėjančia technika?

2023m. Rugsėjo 4d.

Tik patekus ten – į patį įvykių sūkurį, gali tiesiog kūnu pajausti trapų gyvybės siūlą, sustingusį laiką, kurio tėkmė skaičiuojama širdies dūžių pypsėjimu.

Gyvybę gelbėjančios ir ją puoselėjančios inovacijos pasaulyje veja viena kitą didžiuliais žingsniais, tačiau mūsų valstybės galimybės yra tiek ribotos, kad patenkinami tik baziniai centrų poreikiai. Technika ne tik genda, bet ir sensta morališkai, todėl Lietuvos gydytojai netenka galimybės naudotis ne tik pažangiausiu inventoriumi, bet ir sukauptomis mokslo žiniomis. Tad visas šis inovacijų, inventoriaus, edukacijų poreikis dalimi gula ant neišnešiotų naujagimių gyvybėmis besirūpinančios asociacijos Neišnešiotukas bendruomenės pečių.

Dažniausiai mums užduodamas klausimas – „Kodėl valstybė nepasirūpina neišnešiotų naujagimių gyvybes gelbėjančia bei puoselėjančia technika? Nejau nesukrapšto pinigų mūsų gydytojams į mokslo pažangos edukacijas?“

Atsakome – „Valstybė teikia tik bazinius poreikius tenkinančią įrangą. Ir turi labai ribotas lėšas gydytojų edukacijai, juolab užsienyje“.

Mes net suprantame, kad daugiausiai valstybei kainuoja neišnešioti, sergantys vaikai. Tačiau mes tam ir esame, kad galėtume per dalijimąsi, bendruomenę, geradarius rinkti lėšas ir padėti įsigyti pažangiausią techniką, stipriausias inovacijas, mokymus medikams, kad kuo daugiau kūdikių turėtų stipresnį startą, didesnę viltį būti ir gyventi mūsų Lietuvoje.

Apsilankėme pas Santaros Neonatologijos centro vadovą doc. Arūną Liubšį. Dirbdami išvien daugiau nei dešimtmetį, toliau tęsiame gerus darbus ne tik inventoriaus paramos, bet ir emocinės pagalbos bei advokacijos srityse.

Ir Jūs galite tapti Geradariu, kuris prisideda, kad kiekvienas Lietuvos neišnešiotas kūdikis bei jo šeima jaustųsi stipresnė. Daugiau informacijos apie aukojimo būdus čia: https://neisnesiotukas.lt/musu-veikla/parama/