Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Mentorystės mokymai Vilniuje

2018m. Lapkričio 23d.

Nemokami mentorystės mokymai Vilniuje!
Socialinės mentorystės esmė – labiausiai padėti žmogui išspręsti problemas gali tas asmuo, kuris turėjo tokią pačią problemą ir ją pats sėkmingai išsprendė ir kuris sugeba parodyti savo ugdytiniui, kur glūdi jo sėkmė.
Kviečiame visus norinčius prisijungti prie prasmingos veiklos ir tapti mentoriumi bei pagalba kitiems.
Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ įgyvendindama projektą „Programų, orientuotų į ankstyvą raidos atpažinimą ir prevencinį darbą su šeimomis, auginančiomis vaikus su specialiaisiais ugdymosi poreikiais efektyvinimas“, kviečia nevyriausybines organizacijas dalyvauti mentorystės mokymuose ir kartu rasti atsakymus į šiuos klausimus bei įgyti praktinius mentorystės įgūdžius.
Kaip NVO pritraukti savanorius ir kaip juo išlaikyti? Kas yra mentorystė? Kaip parengti savanorių mentorystės planą?
Mokymai vyks: Lapkričio 23 dieną Vilniaus mieste.
Vietą ir programą patikslinsime.
Kokią naudą gausite dalyvaujant mokymuose?
 neįkainojamos praktinės žinios apie mentorystę;
 naujos idėjos jūsų organizacijos plėtrai, įkvėpimas;
 galimybė geriau pažinti save, mokytis bendravimo psichologijos;
 galimybė pasidalinti patirtimi su kitomis NVO, ieškoti bendrų sprendimų;
MOKYMAI NEMOKAMI. Finansuojami projekto.
REGISTRACIJA: https://goo.gl/forms/0HMrpid6mqrmquRt1
Registracija Vilniuje vyksta iki Lapkričio 21 dienos.
Projekto vadovė: Dalia Kuliešienė
Kilus klausimams, prašome susisiekti:
tel: 864 66 96 96, bendrystesgalia@gmail.com
PROGRAMA
Lapkričio 23 d.
9:30 – 9:40 Dalyvių registracija
9:40 – 10:00 Mokymų pristatymas, susipažinimas.
10:00 – 10:30 Kas yra mentorystė? Kuo skiriasi mentorius ir fasilitatorius? Mentoriaus vaidmuo. Ar aš galiu būti mentorius?
10:30 – 11:00 Pertrauka
11:00 – 12:30 Kaip žmonės sprendžia problemas ir priima spendimus? Mentoriaus vaidmuo ir pagalba sprendžiant problemas.
12:30 – 13:30 Pietūs
13:30 – 15:30 Savanorystės principai. Savanorių įgalinimas ir jų veiklos organizavimas. Kaip atskleisti žmonių stiprybes?
15:30 – 16:00 Pertrauka
16:00 – 17:00 Mentorystės proceso planavimas: tikslai ir rezultatai. Planų rengimo praktinė užduotis.

Mokymų trenerė:
Ieva Adomaitytė-Subačienė, Valdymo inovacijų agentūros „Innovate“ vadovė, Vilniaus universiteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto dėstytoja, dėsto socialinį verslą ir inovacijas. Konsultuoja organizacijas kuriant socialinio verslo modelius bei rengiant socialinius projektus. Ieva veda mokymus daugiau kaip 14 metų, yra mentorystės platformos Idialogue mentorė.
Trenerė yra baigusi profesionalius grupių dinamikos mokymus seminarų treneriams, asmenybės tipologijos Eneagramos meistro kursą. Mokymuose taiko interaktyvius mokymo metodus, dizaineriško mąstymo metodologiją bei žaidybinimą, pateikia dalyviams daug praktinių užduočių bei pavyzdžių.
Lektorė stažavosi Vokietijoje, Italijoje, Švedijoje, Norvegijoje, turi didelę tarptautinio darbo patirtį.
Projektą vykdo: Asociacija “Neišnešiotukas”
Projekto partneriai: LR Socialinių reikalų ir darbo ministerija, VŠĮ “Bendrystės galia”, Lietuvos asociacijų sąjunga
*************************************
Kas yra Mentorystė?
Mentorystė yra ilgalaikis bendradarbiavimas, be finansinio atlygio, paremtas iš anksto numatytu planu su specifiniu turiniu, kuris patenkina asmenybės augimo poreikius, padeda pilnai atskleisti potencialą ir turi naudos visiems partneriams, mentoriui ir ugdytiniui. Mentorystė nesiekia nurodyti teisingus sprendimus, o tik padeda nukreipti teisinga linkme. Mentorystė – tai palaikomasis, mokomasis ryšys tarp labiau patyrusio asmens, kuris dalijasi žiniomis, patirtimi ir išmintimi ir kito asmens, kuris pasiruošęs ir siekia tobulėti ir priimti šiuos pasikeitimus pagerindamas savo profesinę kelionę.
Šiuolaikinis mentorystės modelis yra atėjęs iš Vakarų Europos šalių, kuris ypač sėkmingai buvo taikomas verslo srityje. Idėja, kai sukuriamos verslininkių poros: patyrusios, vadinamos mentorėmis (anglų kalboje mentor) ir pradedančios arba ketinančios pradėti verslą (anglų kalboje mentee), sistemingai susitinkančios, diskutuojančios ir sprendžiančios verslo įkūrimo ir įgyvendinimo klausimus – atvėrė sėkmės kelius daugeliui Suomijos verslininkių.
Mentorystę galima apibūdinti įvairiai: mokymas, konsultavimas, patarimas, ugdymas, globojimas, palaikymas, parama, patyrusio asmens vadovavimas. Tačiau apibendrinus tai reiškia metodą, kurio pagalba mažiau patirties turintis asmuo gali mokytis iš labiau patyrusio.
Mentorius – tai žmogus padedantis atrasti tikėjimą savimi. Tai žmogus padedantis suprasti, kad nepaisant tamsios nakties, ryte jus pasitiks sėkmė. Tai žmogus padedantis pažinti tą savo pusę, kurios ir patys dažnai nepažįstame.
Socialinės mentorystės pasekmė – įsidarbinimas, savo verslo įkūrimas arba alternatyvi veikla: įsijungimas į visuomeninę veiklą, naujos specialybės įgijimas.
Mentorystės moto – „geriausia, kaip mes galime padėti kitiems žmonėms, tai ne tik pasidalinti savo sėkme, bet parodyti, kur yra jų sėkmė“.
Pagrindinis mentorystės tikslas – paskatinti ugdytinį sėkmingai išspręsti problemas:
* Keliant pasitikėjimą savo žiniomis
* Skatinant asmens pagarbą
* Skatinant profesionalumą
* Perduodant ugdytiniui mentoriaus žinias, asmeninę patirtį ir galimus kontaktus
* Atrandant naujus kelius, skatinant karjerą.