Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Naktinis ralis “Už laimėtą gyvybę” Klaipėdoje

2014m. Spalio 18-19d.

Šeštadienį, Kairių poligone, įvyko jau antrasis naktinis orientacinis ralis, globojamas miesto mero Vytauto Grubliausko, „KLAIPĖDA 2014“. Šių metų ralio dalyviai prisidėjo ir prie kilnios akcijos – neišnešiotų kūdikių palaikymo.
Anot Lietuvos „Lancia“ klubo prezidento, Rimanto Stapulionio, unikalaus ralio idėja pateisino organizatorių lūkesčius. „Idėja kilo labai paprastai, todėl, kad niekas šito nedaro. Vyrai, turintys keturračius, dienomis važinėjantys kur nori, sugalvojo, pasivažinėti ir naktį. Atsiliepė daug dalyvių, nes tai yra įdomu, ekstremalu“, – apie naktinio ralio idėjos atsiradimą kalbėjo Rimantas Stapulionis.
Šiųmetis naktinis orientacinis ralis išsiskyrė savo gražia misija – padėti neišnešiotukams, vaikams, gimusiems per anksti. „Dalyviai geranoriškai, laisva valia prisidėjo prie asociacijos „Neišnešiotukas“ veiklos. Kiekvienas didelis vyras parėmė mažą, atėjusį į šį pasaulį anksčiau laiko, vaikelį“, – sakė R. Stapulionis. Naktinis ralis startavo šūkiu „Už laimėtą gyvybę. Kiekvienam savas startas – kiekvienam sava pergalė“.
Pasak organizatorių, varžybų trasa yra netikėta, pilna gudrių ruožų. „Iš esmės yra 2 trasos. Viena trasa yra skirta moterims, kurią važiuos vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ narės, o kita – vyrų, skirta profesionaliems dalyviams.
Prieš varžybas, Vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ narės, turėjo galimybę išbandyti keturratį. Moterys neslėpė savo emocijų ir baimės, kadangi ne viena važiavo šia transporto priemone pirmą kartą.
Lina Zaveckienė, „LiZa Svajos“ prekinio ženklo įkūrėja, teigė, kad į ralį atvyko pakviesta organizatorių. Moteris prisimena, kad prieš 4 metus, jai teko važiuoti keturračiu, tačiau tai buvo seniai, tad teks prisiminti, kaip tai daroma. „Apie laimėjimą net negalvoju, tiesiog atėjau gerai praleisti laiką“, – sakė Lina Zaveckienė.
Kita „Racing Ladies“ narė, renginių organizatorė, Daiva Cibauskienė teigė, kad ją labiausiai sužavėjo idėja paremti neišnešiotukus. „Žinau šią problemą, pati turiu anūkę, neišnešiotą mergytę. Reikėtų žmogui pamatyti, kad sužinotų, ką reiškia, kai tavo vaikutis toks mažas, kad net bijai prie jo prisiliesti. Esu mačiusi, kaip mirė gana daug vaikų, kada stovėjau prie inkubatoriaus. Tikiuosi, kad surinksime daug lėšų ir padėsime neišnešiotukams“, – apie ralio kilnią idėją kalbėjo Daiva Cibauskienė.