Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Rami tėvystė I Kas svarbiausia tampant tėvais

2018m. Gegužės 26d.

SEMINARAS SU PSICHOLOGE KŪDIKIO LAUKIANTIEMS
Kai pora laukia pirmojo kūdikio, pirmiausia dažnai rūpinasi įsigyti visus daiktus, reikalingus kūdikio priežiūrai, o skaitomoje literatūroje ar lankomuose mokymuose dažniausiai siekia išsiaiškinti kaip prižiūrėti vaikelį – kaip maudyti, kaip nešioti, kaip rengti, vystyti. Svajojame, piešiame viską pilnomis meilės ir džiaugsmo spalvomis. Taip ir turi būti – kūdikis yra didžiausias džiaugsmas ir laimė.
Laukiantis ir gimus kūdikėliui susiduriame su nuomonėmis ir gajais mitais: kad kūdikio negalima per daug nešioti, nes taps „rankinuku“, negalima atliepti į kiekvieną virktelėjimą, nes išleps… Nereikia pratinti miegoti tėvų lovoje, nes neiškraustysi iki mokyklos… Taip pat susiduriame su nuomone, kad žindymas – gamtos duotas ir nieko čia neprisiruoši, viskas savaime bus gerai arba vadinasi man neduota… O kiek mažai kalbama apie tai, kaip pasikeičia moters suvokimas apie save tapus mama ir kaip kūdikėlio atsiradimas veikia poros santykius?
KODĖL APIE TAI KALBAME?
Šio seminaro idėja ir gimė būtent iš to, kad pati lektorė, kaip ir daugelis mamų, atsakymų į svarbiausius klausimus pradėjo ieškoti tik gimus vaikeliui ir tiems klausimams iškilus. Todėl pakalbėkime apie tai anksčiau, kad galėtume jaustis tvirčiau, drąsiau, mylėtume savo nerimą ir netobulą mamos ir kūdikio dienos ritmą. O taip pat nepamirštume, kad kai kas šeimoje taip pat yra labai svarbus – tėtis, kuris dažnai nustumiamas į antrą planą.
SU KUO IR APIE KĄ KALBĖSIME?
Psichologė, trijų vaikų mama ir tinklaraščio “Mes – tėvai” bei pranešimų apie tėvystę autorė Ieva Šuipė (apie lektorę skaitykite čia) bei studija “Vilkės namai” kviečia susitikti jaukiam pašnekesiui – paskaitai apie tikrąją motinystės patirtį ir pirmuosius mėnesius atkeliavus į šeimą kūdikėliui. Jaukaus susitikimo metu kalbėsime apie tai, kas ruošiantis tėvystei yra svarbiausi dalykai, bet dažnai tarsi “lieka už kadro”:
-Kūdikio raida ir svarbiausi uždaviniai pirmaisiais metais.
-Kaip formuojasi saugus prieraišumas, kuo jis svarbus?
-Kūdikio emociniai bei fiziologiniai poreikiai, kaip tinkamai į juos atliepti?
-Pasiruošimas žindymui bei jo nauda mamai, kūdikiui bei visai šeimai
-Kūdikio miegas
-Motinystės ir tėvystės iššūkiai arba „kodėl man to niekas anksčiau nesakė?“
-Bei kiti JUS dominantys klausimai, kuriuos prašysime atsinešti į susitikimą!
Remiantis tyrimais, profesionalia literatūra bei asmenine patirtimi, seminaro-diskusijos metu atsakysime į visus rūpimus klausimus ir papasakosime, kas yra svarbiausia pirmaisiais kūdikystės metais, kad vaikutis augtų ramus, saugus ir emociškai bei fiziškai sveikas, o motinystė bei tėvystė būtų kiek įmanoma lengvesnė, ramesnė ir teiktų daugiau džiaugsmo. Atvirai, jaukiai, su ramybe ir meile.
DATA: 2018-05-26
LAIKAS: 13.00-17.00 VAL.
KAINA: 20 EUR/asm., porai – 32 eur.
KUR: Studija “Vilkės namai”, Lakūnų g. 24, Vilnius (Ogmios miestas, Laisvalaikio terasa, antras aukštas)
REGISTRACIJA:
http://vilkesnamai.lt/rami-tevyste/ arba registracija@vilkesnamai.lt
Vieta rezervuojama tik apmokėjus už seminarą.
Mokėjimo duomenys:
MB Vilkės Namai
Sąskaitą: LT303500010002423135,
Juridinio asmens kodas: 304422977,
Paskirtis: Seminaras busimiems tevams su psichologe
Ateikite. Pabūkime jaukiai ir kartu švelniai paglostykime savo baimes ir nerimus.