Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Neišnešiotų naujagimių paroda AŠ ČIA

2022m. Gegužės 26d.

,,Aš – Kamilė. Į šį pasaulį atėjau mėnesiu anksčiau ir svėriau vos 1450 gramų. Bet aš jau čia. Neturiu jėgų pati kvėpuoti, žysti, ryti, šypsotis. Man skauda, kai liečia mano plonytę odelę. Augu monitorių laidais apraizgytame stikliniame namelyje. Mane myli, slaugo, manimi rūpinasi. Bet aš taip ilgiuosi mamos! Kartais ji gali mane aplankyti. Tuomet priglaudžia mane prie širdies ir švelniai glosto. Jos lūpos ir akys pasakoja apie didelį spalvotą pasaulį. Trokštu jį pamatyti ir augti jame. Man dar tiek daug reikia išmokti – ilga kelionė tik prasideda. AŠ JAU ČIA.”

Asociacijos “Neišnešiotukas” rengiama paroda AŠ ČIA atskleidžia neišnešiotų naujagimių gyvenimo trapumą, parodo visuomenei nematomą, pilną iššūkių gyvenimo pradžios etapą.

Parodos globėja: Viktorija Čmilytė – Nielsen

ŠIANDIENOS KŪDIKIS – RYTOJAUS PILIETIS
Lietuvoje kasmet gimsta apie 1300 neišnešiotų naujagimių. Anksčiau laiko gimę naujagimiai sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę pasaulyje ir jų procentas, lyginant su laiku gimusiais mažyliais, kasmet vis didėja. Nuolat tobulėjančios pažangiosios technologijos leidžia išgelbėti vis daugiau pasaulį anksčiau laiko išvydusių vaikelių. Tačiau didėja iššūkiai juos užauginti sveikais ir pilnaverčiais piliečiais.
Po išgyvenimo įranga paslėptas ankstukų gyvenimas dažnai nematomas jo šeimai, artimiesiems bei visuomenei. Tačiau dar labiau nematomos vaiko emocijos ir vidiniai išgyvenimai: kaip jis jaučiasi atskirtas nuo mamos, vienas gulėdamas inkubatoriuje, koks skaudus jam kiekvienas prisilietimas ir kaip jam sunku atlikti, rodos, paprasčiausius dalykus: valgyti, miegoti ar net kvėpuoti.
Kiekvienas iš mūsų turime savo istoriją. Šiandien mes kalbame neišnešiotų naujagimių bei jų šeimų lūpomis – kviečiame pamatyti ir išgirsti jų pasaulį, susipažinti su nematomu neišnešiotų kūdikių gyvenimu. Kiekvienas šiandienos mažylis – rytojaus suaugęs žmogus ir mūsų visuomenės pilietis.
Lietuvoje mažiausias išgyvenęs kūdikis gimė Kauno klinikų Neonatologijos klinikose ir svėrė 350 gramų.

KŪRINIŲ AUTORĖ
Fotomenininkė Irutė Faustina Jaruševičiūtė – profesionali fotografė, sielovadininkė, parodų „Įrėžiau tavo vardą savo rankos delne“, „Matau ją tokią – Palaima apgaubtą“, „Regima meilė“, „Dvynių namai“, „Gyvybė telpanti delne“, „Liejas malonė“, tarptautinio fotoprojekto ,,Moteris. Vaikas. HIV”, „Palaiminti mažutėliai“, “Dievas mus visus moko skraidyti” autorė. Jos fotografijoje susijungia dvi svarbios sritys – menas ir sielovada. Socialiniai meniniai projektai pasitarnauja kaip pagalba sprendžiant šiuolaikinio žmogaus psichologines, dvasines, socialines, problemas. Pasitelkdama fotografiją ir tekstą, autorė jautria menine kalba liudija apie šventą pašaukimą – Motinystę, Dievo dovaną – gyvybę, jos trapumą ir išsaugojimą, sunkiomis psichinėmis, fizinėmis ligomis susijusias stigmas.

Asociacijos “Neišnešiotukas” tikslas: kad anksčiau laiko gimę kūdikiai bei jų šeimos visoje Lietuvoje jaustųsi psichologiškai tvirtesnės, pasiruošusios iššūkiams, aprūpintos tiek reikiamomis žiniomis, tiek priemonėmis mažinančiomis ligų bei mirčių tikimybes.
Ačiū, kad kartu padedate ankstukams kovoti už gyvybę!

Skaitykite daugiau čia.