Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Workshop: European standarts of care for newborn health

2019m. Lapkričio 22-23d.

Kasmet Lietuvoje gimsta daugiau nei 1500 neišnešiotų vaikų, o tai – maždaug kas dešimtas naujagimis: Kiekvienais metais pasaulyje ankščiau laiko gimsta 15 mln. kūdikių, 500 tūkstančių Europoje, 1400 kasdien, 60 per valandą, vienas – per minutę… Tai ypatingi vaikai, auginant kuriuos šeimos susiduria su įvairiais sunkumais: trūksta patirties, informacijos, specifinės specialistų pagalbos, psichologinės paramos. Didžiausią iššūkį tėvai patiria, kuomet iš ligoninės su neišnešiotu naujagimiu parvyksta namo, o informacijos ir pagalbos kasdieną iškylančiais klausimais yra sudėtinga gauti.
Asociacija “Neišnešiotukas” daugiau nei 6 metai yra tarptautinės organizacijos EFCNi narys, vienijančias analogiškas organizacijas visame pasaulyje. Treti metai EFCNI kartu su 220 specialistų iš 35 šalių rengia NAUJAGIMIO SVEIKATOS PRIEŽIŪROS STANDARTUS, kurie reglamentuoja tinkama naujagimio priežiūrą ir sekimą nuo buvimo mamos įsčiose, gimimo iki ankstyvosios vaikystės. Šis dokumentas apima tokias kaip gimdymas, transportavimas, maitinimas, priežiūros procedūros, pacientų higiena ir saugumas, naujagimio sekimo programa, ligoninės aplinka šeimai, dokumentacija, edukacija/mokymai, etiniai sprendimai ir kt.
Asociacija ‘Neišnešiotukas’ atstovauja Lietuvą diegiant Naujagimių sveikatos priežiūros standartus.
Gruodžio 5 dieną Vilniuje asociacija “Neišnešiotukas” kartu su EFCNI ir Lietuvos Neonatologijos asociacija organizuoja pirmąją tokio lygio konferenciją 5th GLOBAL SUMMIT FOR PREEMIES, kurio metu pristatys standartus, medicinos profesionalai bei tėvų organizacijos suvienija jėgas naujagimių gerovei.
www.globalsummitforpreemies.com