Ankstukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Projektai

Sveikatos specialistų mokymai su neišnešioto naujagimio simuliatoriumi Paulius

Per anksti gimusių kūdikių mirtingumas yra žymiai didesnis nei išnešiotų naujagimių. Mažiausi iki 1 kg sveriančių naujagimių išgyvenamumas Lietuvoje siekia apie 67%. Kad išsaugoti tokių mažų naujagimių gyvybes, reikia profesionalios medikų pagalbos. Įsivaizduokite, kaip gaivinti 400, 600 ar 800 gramus sveriantį naujagimį.

Mažiausias Lietuvoje gimęs 22 nėštumo savaitę ir gyvenantis gyvenimą svėrė 350 gramus. Tokiems naujagimiams reikalingos ne tik pačios moderniausios diagnostikos bei gydymo technologijos, bet ir ypatingas medicinos personalo pasiruošimas, žinios bei įgūdžiai. Būdamas Vilniaus universiteto ligoninės padaliniu Neonatologijos centras tapo ne tik modernia gydymo, bet mokymo baze studentams ir gydytojams rezidentams. Čia šaliai ruošiami nauji kvalifikuoti gydytojai neonatologai, atliekami svarbūs klinikiniai tyrimai, kurių rezultatai pritaikomi praktiniame darbe.

Dėkojame asociacijos “Neišnešiotukas” rėmėjams – kompanijai “Amerisource Bergen” (“Concora”), kurios dėka 2022 metais Lietuvoje pristatytas inovatyvusis neišnešioto naujagimio simuliatorius Paulius, šiuo metu edukuojantis esamus ir būsimus specialistus VU Neonatologijos centre.

Paulius imituoja labai mažą 27 savaičių amžiaus neišnešiotą naujagimį. Tai visiškai naujas mokymosi technologijos žingsnis, leidžiantis naudojant manekeną, atlikti medicinines procedūras, modeliuoti klinikines situacijas, padėti rasti jų sprendimo būdus.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už galimybę organizuoti mokymus medicinos esamiems ir būsimiems rezidentams. Pagal projektą “Psichologinė ir emocinė pagalba šeimai – sveikos visuomenės pagrindas” 2023 metais organizuoti mokymai 20 specialistų.