Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Muzikos terapija ir Ankstukų klubas Vilniuje

2017m. Lapkričio 21d.

Asociacija “Neišnešiotukas” dovanoja ankstukams Muzikos terapijos užsiėmimus ir buria mamytes Vilniuje į Ankstukų klubą. Grįžus namo kyla begalės klausymų, o šalia nėra bendraminčių, su kuriomis diena iš dienos skyriuje bendravote, palaikėte viena kitas.
Šiame klube Jūsų laukia ankstukui labai naudinga muzikos terapija ir mamyčių susitikimas, kuriame galėsite tęsti arba užmegzti naujas draugystes, bendrauti, dalintis savo patirtimis, palaikyti viena kitas ir kartu augti
Susitikimai NEMOKAMI   Bet būtina registracija
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScOEvDLEtbR1g…/viewform
Dalyvių skaičius ribotas
Kuo muzikos terapija naudinga neišneišnešiotam naujagimiui?
* Muzikos terapija – tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą (Bruscia).
* Tai itin švelnus, tausojantis sveikatinimo metodas. Neišnešiotiems naujagimiams muzikos terapija suteikia saugumo jausmą, padeda nusiraminti ir atsipalaiduoti po stresinių situacijų, užmigti ir kaupti jėgas išgyvenimui bei sveikimui. Muzikos terapijos metu vyksta svarbių fiziologinių kriterijų sureguliavimas ir stimuliavimas: deguonies saturacijos, kvėpavimo, širdies ritmo ir kt.; gyvybiškai svarbių kūno funkcijų: čiulpimo, rijimo ir kt. stimuliavimas, stiprinamas imunitetas. Muzikinės veiklos pagalba skatinamas visapusiškas kūdikio vystymasis: stebimas teigiamas poveikis motorinių įgūdžių vystymuisi, pažinimo funkcijoms, psicho-emocinei būsenai, miego kokybei (gilumui ir ilgumui).
* Bendros muzikinės veiklos metu stiprinamas mamos ir vaiko ryšys, kuriami kūdikio vystymuisi palankūs tarpusavio santykiai, vyksta vėlesnių kūdikio sutrikimų bei psichologinių problemų prevencija. Muzikos terapija teigiamai įtakoja kūdikių socialinę – emocinę, suvokimo, klausos, kalbos ir judesių raidą.
* Muzikuojant sudaroma saugi, rami aplinka, kurioje mažyliai gali atsipalaiduoti, nurimti, patirti malonius išgyvenimus. Muzikaliai kalbinant vaikelius gyvai atliekamos lopšines, o taip pat ir terapinė vokalinė bei instrumentinė improvizacija, įvairialypis stimuliavimas bei improvizaciniai žaidimai.
Kada?
Antradieniais nuo 11.00 val. iki 12:15 val.:
Užsiėmimą sudaro įvadinė teorinė dalis (10 min.), aktyvus muzikavimas (30 – 40 min.), aptarimas bei pasidalinimas patirtais išgyvenimais, suvokimais. Po aktyvios muzikavimo dalies mažyliai gali būti pamaitinami, pervystomi, ankstukų mamos gali pasidalinti naudinga informacija, pabendrauti tarpusavyje.
Kur?
Muzikos terapijos užsiėmimai vykta Muzikos terapijos paslaugų centre adresu Vileišio g. 12, Vilnius (Antakalnis). Daugiau informacijos tel. 86014357. Stovėjimas kieme nemokamas.
Svarbu. Grupėje dalyvauja 7-8 šeimos (mama arba tėtis ir ankstukas 4-12 mėnesio koreaguoto amžiaus*). Muzikos terapija ir ankstukų klubas yra NEMOKAMI ir finansuojami asociacijos „Neišnešiotukas“ tik užsiregistravus.
Registracija būtina:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScOEvDLEtbR1g…/viewform
Kas?
Muzikos terapijos užsiėmimus veda Nadežda Kiseliova-Žukovska, remiantys geriausia pasaulio muzikos terapeutų patirtimi bei originalia muzikos terapijos programa, o taip pat humanistinės pedagogikos, praktinės psichologijos, prieraišios tėvystės ugdymo, Valdorfo pedagogikos žiniomis.
Nadežda yra medicinos ir sveikatos magistrė (Muzikos terapija), socialinio darbo magistrė (Menų terapijos šaka), Muzikos terapijos asociacijos narė, muzikos terapeutė (individualūs ir grupiniai užsiėmimai šeimoms, nėščioms moterims, kūdikiams, neišnešiotiems naujagimiams, vaikams, jaunimui, suaugusiems ir senjorams), straipsnių autorė, kompozitorė, atlikėja, muzikos saviraiškos ir improvizacijos užsiėmimų vadovė, muzikos mokytoja, neformalaus ugdymo pedagogė, socialinių – meninių projektų vadovė, vasaros stovyklų, festivalių, švenčių, koncertų bei muzikinių spektaklių vaikams ir jaunimui organizatorė ir vedančioji.
*Gestacinis amžius – laikas nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos iki gimimo,
Koreaguotas amžius – iš chronologinio amžiaus reikia atimti “neišnešiotumo pataisą”, t.y. skirtumą tarp numatytos gimimo dienos ir tikrosios jo gimimo dienos.