Neišnešiotukų pagalbos linija Savanoriaukite Aukokite

Renginiai

Paroda “Ankstukai”

2016m. Lapkričio 7-20d.

ŪGTELĖJĘ ANKSTUKAI ŠVENČIA PERGALĘ UŽ LAIMĖTĄ GYVYBĘ
Artėjant Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimui, lapkričio 7 d., 10 val. Vilniaus miesto savivaldybės II-ame aukšte, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ pristatys fotografijų parodą „Ankstukai”, kurioje įamžinti anksčiau nei įprastai gimę kūdikiai.

Anksčiau laiko gimę naujagimiai išgyvena iššūkius, apie kuriuos net nesusimąstome: jie patys dar nemoka kvėpuoti, valgyti, net verkti. Jų gyvybių išsaugojimas – ne tik begalinės meilės, vilties ir tikėjimo padarinys, bet ir daug finansinių išteklių reikalaujantis procesas.
Projekto fotosesijoje dalyvavo 20 įvairaus amžiaus ankstukų, kurie fotografavosi rankose laikydami pirmąsias savo gyvenimo nuotraukas. Jauniausiam fotosesijos herojui fotosesijos metu buvo tik 11 mėnesių, o vos 640 gramų svėrusiai ankstukų ambasadorės Daivos Tamošiūnienės dukrytei Adelei jau 14 metų. Šie vaikai – gyvenimu besimėgaujantys ir meile pulsuojantys mažieji stebuklai.
„Rūta Emilija gimė 1220 gr., 32 nėštumo savaitę, tai yra žymiai anksčiau, nei buvo suplanuotas jos atėjimas į šį pasaulį. Aš su dukrele esu čia ne tik todėl, kad suprantu per anksti gimusių kūdikėlių šeimų psichologinę būseną, nerimą, bet ir tam, kad padėčiau skleisti žinią apie ankstukus, kurie diena iš dienos kovoja už savo gyvybę. Norime parodyti, kad anksčiau laiko gimę vaikai yra tikras stebuklas – jie išgyvena, vystosi ir auga, o kai kurie net pralenkia savo bendraamžius,“ – savo patirtimi dalinasi organizacijos „Neišnešiotukas“ atstovė Jolanta Grigorjevienė.
Kokybiška ne tik pirminė, bet ir tęstinė medicininė bei psichologinė pagalba ankstukui ir jo šeimai būtina ne tik pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais ar metais, bet ir vyresniame amžiuje. Prie jos prisidėti turi ne tik medikai ar ankstuko šeima, bet ir kiekvienas iš mūsų.
„Ankstukų tėvų bendruomenei labai svarbus bendrystės jausmas ir savitarpio parama. Kai netikėtai anksčiau laiko gimsta vaikelis, natūralu, jog tėvai labai išsigąsta, galvoja, kad jie yra vieni pasaulyje. O išgirdę viltį suteikiantį žodį, praktinį patarimą, jie patiki, kad ir jų istorija turės laimingą pabaigą. Tėvų tikėjimas ir pasitikėjimas yra labai svarbus veiksnys kovojant už mažo žmogučio gyvybę. Todėl mes ir esame kartu“, – sako Vilniaus miesto sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė, pati prieš 24 metus susilaukusi neišnešiotuko.
Tam, kad nei viena šeima nebūtų užklupta iš pasalų ir tinkamai pasiruošusi netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko, organizacija „Neišnešiotukas“ siekia, kad būtų sukurtos šeimų mokomosios programos ir įsteigtas mokomasis centras, kuriame šeimos galės gauti informaciją apie būtiną tinkamą neišnešiotų naujagimių priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, fizinės bei psichinės sveikatos raidą, neišnešiotų naujagimių reabilitaciją, kompleksinę pagalbą šeimai.
Lietuvoje kasmet apie du tūkstančiai arba net 400 krepšinio komandų penketukų (maždaug 6 proc. visų naujagimių) gimsta gerokai anksčiau laiko.
Kviečiame ir Jus prisijungti prie geradarių būrio ir padėti patiems mažiausiems ir silpniausiems užaugti.